MAĎARSKO: IV. Demografický summit

Mottem letošního ročníku Demografického summitu v Budapešti bylo „Rodina je klíč k udržitelnosti“.
 
Záměrem bylo diskutovat o podpoře mladých rodin a vytváření co nejlepších podmínek pro zvyšování porodnosti a tím zamezit stárnutí populace.
 
Summitu se zúčastnili politici ze střední Evropy, Balkánu i USA a Francie.
Viktor Orbán – premiér Maďarska
Andrej Babiš – premiér České republiky
Marlena Malagová – ministryně rodiny, práce a sociální politiky Polska
Alexander Vučič – prezident Srbska
Milorad Dodik – prezident republiky Srbské v rámci federace Bosny & Hercegoviny
Janez Jansa – premiér Slovinska
Mike Pence – exviceprezident USA
Marion Maréchal (Le Pen) – exposlankyně Francie
Čtvrtý ročník demografického summitu se nesl v duchu toho, jak zabránit stárnutí států, přes podporu mladých rodin a porodnosti, namísto migrací, které preferují západní státy Evropy. 
 
„Chceme podpořit takovou Evropu, kde muž a žena tvoří rodinu,“ řekl Orbán.

Letošní diskuse s tématem „Rodina: klíč k udržitelnosti“ se soustředí hlavně na vztah mezi zvýšenou porodností a udržitelností. Na předchozím summitu v roce 2019 maďarský premiér například označil koncept „méně dětí zachrání klima“ za „hloupý“ a „nepřirozený“.
Projev měl i český premiér Andrej Babiš.

Premiér Babiš ve svém vystoupení vyzdvihl roli rodiny ve společnosti. „Je základem společnosti a formuje ji. Především ona tvoří povědomí sounáležitosti společnosti, a tedy vytváří i její budoucnost. Je to konec konců rodina, kdo je nositelem ideje státu,“ uvedl.

Podle předsedy české vlády je třeba zastavit pokles porodnosti, se kterým se Evropa již mnoho let potýká. „Musíme udělat všechno proto, abychom lidem umožnili mít děti, aby příchod dítěte do rodiny neznamenal velký zásah do rodinného rozpočtu. Prostě musí platit, že ten kdo přivedl na svět dítě, je tím, kdo se stará o udržitelnost naší společnosti, je tím, kdo přispěl k tomu, aby zde pokračoval náš stát a naše společnost,“ prohlásil Andrej Babiš a varoval před řešením demografické krize masovou migrací. „Masová a nekontrolovaná migrace do Evropy nemá s udržitelností naší evropské společnosti nic společného, právě naopak. Jediným skutečně udržitelným řešením proti vymírání Evropy je zvýšení porodnosti vlastního, původního obyvatelstva, což je cesta, která je společná zemím V4. Jedině tak se nedostaneme do situace jako v některých západoevropských státech, které se nám doslova před očima mění z roku na rok,“ uzavřel Andrej Babiš projev, který v plném znění naleznete zde:

http://www.vlada.cz/cz/clenove-vlady/premier/projevy/projev-predsedy-vlady-andreje-babise-na-iv–demografickem-summitu-v-budapesti-190814/

Projev měla i francouzská politička Marion Maréchal (Le Pen), nebo exviceprezident USA Mike Pence, či srbský prezident Alexader Vučič, nebo slovinský premiér Janez Jansa.

Všichni varovali před nelegální migrací a zároveň vyslovili podporu na růst populace původních obyvatel.

Autor: TGM, Praha, ČR, 25.9.2021
 
Video zde:

Zdroj:
Hodnocení

Facebook Comments

About TGM

Check Also

ERIK BEST: Úspěšní bývalí politici

ERIK BEST: Úspěšní bývalí politici Pokud poslanec STAN Jan Farský podlehne sílícímu tlaku a kvůli …

USA: Trumpův návrat & podpora kandidátů za Republikány

  USA: Trumpův návrat & podpora kandidátů za Republikány Čím dál víc se vyjasňuje situace …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *