MAĎARSKO: Vláda snižuje cenu energií pro domácnosti!

Viktor \orbán - premiér Maďarska (zdroj: (facebook-viktor orban)

MAĎARSKO: Vláda snižuje cenu energií pro domácnosti!
 
Orbánova vláda snižuje režii za energie…
Maďarská vláda se rozhodla zasáhnout proti zvyšujícím se cenám energií. Evropa dlouhodobě zažívá vysoké ceny energií, cena zemního plynu se oproti loňskému roku zvýšila o čtyři sta procent a cena elektřiny se téměř zdvojnásobila. Jak řekl státní tajemník ministerstva pro inovace a technologie (ITM), režijní snížení ochrání maďarské obyvatelstvo v takové situaci. Současné tržní prostředí také dokazuje, že rozhodnutí vlády snížit režii bylo oprávněné.
Státní tajemník Attila Steiner, vysvětlil, že v důsledku snížení režie, budou mít všechny maďarské rodiny 32 000 HUF (2 500 KČ) měsíčně navíc. Růst cen energií trvá zhruba půl roku, ale v Bruselu nebylo navrženo mnoho konkrétních řešení, řekl.
Když mluvil o návrzích Evropské komise, uvedl: Maďarsko je proti rozšíření systému obchodování s kvótami pro průmyslové spotřebitele na nová odvětví, jako je silniční doprava a široká veřejnost.
V případě populace by to znamenalo, že by se musel platit dodatečný poplatek za emise oxidu uhličitého z plynového vytápění domu, což by podle propočtů mohlo zvýšit náklady rodin o 4–12 tisíc HUF (300 – 700 Kč) za měsíc, vysvětlil.
Podle ministryně zahraničí není správnou cestou rozšíření systému obchodování s kvótami, ale zavedení motivačních programů pro obyvatelstvo a silniční dopravu k účasti na zelené transformaci.
Podle plánů bude podpora prospěšná pro 35 000 domácností, které vydělávají méně, než je průměrný národní příjem.
P.S. Vím, že to naši konzervativní pravičáci (a ekonomicky liberálně-libertariánští) označí za dotovaný socialismus, nicméně tím, jen potvrdí, proč je nikdo nevolil…On si totiž nemůže každý doma udělat malou vodní-sluneční elektrárnu…a daně platíme proto, aby nás stát přesně v těchto případech ochránil…to je jeho úloha…

Facebook Comments

About TGM

Check Also

Aleksander Vučič: Mluvíte o pošlapání mezinárodního práva Ruskem, a co Kosovo?

Srbský prezident Alexander Vučič, řekl, že Srbsko na Rusko sankce neuvalí, i když to “Západ” …

EU plánuje omezení rychlosti a omezení řidičských průkazů

Waterloo pro řidiče… „Cestování zdarma pro svobodné občany“ – to bylo kdysi dávno. Pokud budou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *