SRBSKO: Prezident Srbska na návštěvě u Kusturici

V srbských horách ve vesničce Drvengrad, známé též jako Kustendorf, kde žije a bydlí režisér Emir Nemanja Kusturica, se zastavil na návštěvu prezident Srbska Alexander Vučič…
 
“Děkuji vám, pane Kusturico, za všechno, co pro naše lidi děláte, jsem přesvědčen, že srbský lid to bude vědět ocenit! Díky Kusturicovi za vše, co dělá pro naše lidi, pro naši národní jednotu, pro Republiku Srbskou, pro Srbsko, za všechno, co zde udělal, za probuzení toho, co spalo desítky let, ba staletí.” řekl prezident Vučič.
Právě to řekl prezident Srbska Alexander Vučić v Kustendorfu, kde pobýval poprvé, a pozdravil hostitele, velkého srbského režiséra Emira Kusturicu. Návštěva se uskutečnila koncem srpna.
Jsem vděčný profesorovi Kusturicovi za to, že zde v horách žije, že zde bojuje s mnoha protivenstvími, od požárů po nedostatek infrastruktury, a za to, že všechny tyto problémy vyřešil sám, s někdy méně, někdy více, někdy bez státní podpory. – řekl prezident Vučić a oznámil, že stát Srbsko bude i nadále pomáhat rozvíjet infrastrukturu v této oblasti a že stavba silnice z Mećavniku/Drvengradu do Mitrovice na Tara začne brzy. (již začala)
Gratulujeme panu profesorovi k jeho inteligenci, síle a vytrvalosti a k ​​úspěchu, kterého pro nás všechny dosáhl. Kdybych žil padesát životů, nevzpomínám si, že bych si něco takového představoval, natož abych měl dost trpělivosti a síly, abych to všechno udělal – řekl Vučić.
Je velmi důležité, že zde od roku 2007 začala velmi dobrá komunikace se státem. Proto máme 20 km kolektorů, prezident nám umožnil v září nainstalovat čističku. Zde máte vše, co máte ve Švýcarsku. Život na venkově neznamená jen rolníky. Hosty zde byli největší umělci světa, přímo v Drvengradu, který není na dosah, zde v horách, tak jak třebas Cannes. Jsem vděčný prezidentovi, který pokračuje v podpoře a tradici, která zde začala v roce 2007 – řekl Kusturica.
 
Autor: TGM, Praha, ČR, Iskra.co, Kustendorf, Srbsko, 20.9.2021
 
Zdroj:
 
 

Facebook Comments

About TGM

Check Also

Raptor TV najdete také na Telegramu

https://t.me/raptortvlive RAPTORTV – QR kody na platbu RaptorTV.cz pro FB prispevky a další QR kódy …

MRÁZ přichází z…

Za okny mráz jako v ruským filmu a myslíte si, že třeba poslanci mrznou?  Že …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *