SINGAPUR: Neočkovaní proti covidu, si zaplatí náklady zdravotní péče
SINGAPUR: Neočkovaní proti covidu, si zaplatí náklady zdravotní péče
Městský stát Singapur, se rozhodl, že ti, kdo nejsou naočkovaní proti covidu, si v případě hospitalizace v nemocnici vše uhradí ze svého…
Singapurská nemocnice vydala prohlášení, že nebude zdarma poskytovat zdravotní péči lidem, kteří dobrovolně odmítli vakcinaci. Odvolává se přitom na extrémní zátěž, kterou tito lidé působí systému zdravotnictví.
Zdravotnictví je v Singapuru soukromým sektorem, který je vládou dotován podle závažnosti nemoci. Vzestup covidu – 19 donutil udělat úředníky výjimku z pravidla a zavedli plně dotovanou zdravotní péči. Ten kdo se však nenaočkuje, a bude následně hospitalizován si vše bude muset hradit sám. Veřejnost se tím rozdělila, protože část s tím souhlasí a část ne.
Podle antivaxerů má jít o tzv. “odepření spravedlivé péče”. Nemocnice si však stěžují na to, že už teď nápor nemocných nezvládají a neočkovaní jej prý zatěžují nejvíc. Ministr zdravotnictví na tiskové konferenci jasně prohlásil, že právě lidé bez vakcíny tvoří valnou část těch pacientů, kteří vyžadují mimořádně intenzivní péči.
Autor: Redakce, Praha, ČR, 26.11.2021
Zdroj:
