Japonsko a Belgie ostře varují před drtivými dopady amerických cel. Japonský premiér Shigeru Ishiba přiznal, že nová americká opatření už teď devastují malé a střední podniky. Země plánuje dotace na energie a finanční pomoc firmám, které se propadají do ztrát.
Ani Belgie nezůstala pozadu. Flanderský lídr Matthias Diependaele označil Trumpovy návrhy na 50% clo na dovoz z EU za katastrofu. Tvrdě by dopadla hlavně farmacie, strojírenství a chemický průmysl. Jen v roce 2024 vyvezla Flandry do USA zboží za 26 miliard eur – teď hrozí cenový kolaps.
Napětí mezi Washingtonem a Tokiem roste. 30. května se mají konat další jednání. Japonsko žádá úplné zrušení cel, USA však zůstávají neoblomné.

Prosím… jsou to ta Trumpova cla… ctěte alespoň trochu mateřský jazyk 🙁