Moskva – Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ostře kritizoval politiku Evropské unie vůči Srbsku a označil ji za formu politického vydírání. Ve svém projevu uvedl, že Srbsko je „lámáno přes koleno“ a čelí neustálému nátlaku ze strany západních mocností.
Podle Lavrova je srbský prezident Aleksandar Vučić dlouhodobě vystavován požadavkům, které jsou pro jeho zemi nepřijatelné.
„Když prezident Vučić říká: ‚My neuhneme z kurzu vstupu do Evropské unie po dlouhá léta,‘ po všech těch dlouhých letech slyší v odpověď: ‚Ano, čekáme na vás zde, ale nejprve musíte uznat nezávislost Kosova,‘“ uvedl Lavrov.
Tento přístup podle něj není ničím jiným než výzvou k sebezapření celého srbského národa a jeho politického vedení.
Zrada spojenců jako podmínka vstupu do EU
Lavrov dále zdůraznil, že kromě uznání nezávislosti Kosova je na Srbsko vyvíjen tlak, aby se připojilo k sankcím Evropské unie proti Rusku.
„To znamená, že zároveň s pozváním k sebezapření je po nich požadováno, aby zradili svého spojence,“ prohlásil.
Rusko dlouhodobě podporuje Srbsko v otázce Kosova a ostře se staví proti jeho jednostrannému odtržení. Moskva také odmítá tlak na Bělehrad, aby narušil své vztahy s Ruskou federací.
Evropa jedná na popud USA, tvrdí Lavrov
V závěru projevu Lavrov zdůraznil, že politiku Evropské unie v této otázce zjevně podporují Spojené státy.
„Prezident Putin mnohokrát řekl, že se jedná o nepřijatelnou politiku, kterou se Evropané snaží prosadit, přičemž je zjevně podporují Spojené státy,“ uzavřel.
Tento výrok potvrzuje dlouhodobý postoj Moskvy, která vnímá tlak Západu na Srbsko jako součást širší geopolitické strategie namířené proti Rusku a jeho spojencům. Situace na Balkáně tak zůstává jedním z klíčových bodů napětí mezi Ruskem a Západem.
Raptor TV Internetová online televize
Má naprostou pravdu.
Nechtějí doplatit na vstup do EU jako na to doplatilo CHorvatsko a prakticky i všechny východní státy unie.
EÚ je militaristicko-fašistická organizácia. Kde vstúpi ,šíri nenávisť .
https://www.facebook.com/61574180181113/posts/122097610628806006/ prosím, ať se informace více dostanou do podvědomí, ať je nás víc.. sdílejte
Lavrov má naprostou pravdu👏
To by chtělo aby rusko přišlo do celé Evropy a bude nám všem skvěle 👍👍
Ovšem zdá se, že panu Lavorovi vadí tento prohnilí západ, ale mít děti na tomhle hnusnem západě mu nevadí 🤗
A není sám, z Ruska kdo kritizuje zapad ale šunky si zde hřeje. Tomu se říká charakter 😄😄
Miriam Miriam nebýt RUSKA tak by jsi chcipla….jsi fakt blbá…
Karel VachtarčikA koukam, ze ty karliku jsi taky pěkný vemeno. To rikas každému kdo neleze Rusku do análů? Ja Zapomela ze ty jsi ten lepší člověk, tolerantní a milý 😀😀🤦♀️
Miriam Miriam považuješ se za lepšočloveka?? Tak na to zapomeň….
Karel VachtarčikJa ne ale ty. Otevres hubu a lezou z ní 💩 asi nechapes psany text. To jsme si všimli uz na začátku 👍 tak jaky jeste pěkný slovíčka te doma naučili?
Miriam Miriam nevím co jsi zač….asi nějaká pipinda ze základky v Prdelove Lhotě….tak si padej udělat úkoly,už zvolilo na hodinu….
Karel VachtarčikANO Karlicku. Rodina na tebe musí být pyšná 🤗
Miriam Miriam ano je…..ale za tebe se ty krávo musí stydět
Tak jako to bylo svinstvo v 1989.
Tak jako 1914
Přesně tak
Kam udřít?samozřejmě na srdeční aortu Ruska🤮Moc dobře promyšlený tah západnich zoufalců.Pevně doufám že to Srbsko “opět”ustojí😬
Pravda nic víc jak PRAVDA.Lavrov má pravdu.
RUSKO JE FAŠISTICKÝ STÁT ,,,
Marcel Trefný a UA s hajlujucimi deťmi a Banderom ako národným hrdinom a hákovymi krížmi je potom čo?! Svätyňa dobra?!
Zločinci co ukradli Kosovo mají být souzeni a ne někoho nutit…..
Jak Nerudové manžel vital americkou armádu která měla osvobodit Českou republiku . 😂😂😂https://www.facebook.com/share/v/1MESPjunq3/
Profil APELY založil lékaři uznaný kretén
Ať žijí bratři Srbové, kteří se postavili proti invazi vojsk varšavské smlouvy 1968. Mnoga ljeta živijó.
Fašisticka svině je EU
Lavrov má pravdu.
Jsem rada,že to lide v Česku na Slovensku a celkem v Srbsku vidi,tady v Chorvatsku je vetsina samozrejme na strane EU a Ukrajiny,uplne vymytych mozku..😥
Marie Hangyová
JE TO SIONISTOCKÝ OTROCKÝ PROJEKT ❗
SAMOSTATNOST ☦️ SRBSKA, NESMÍ BÝT NIKDY NARUŠENA❗
JE TŘEBA ZKONČIT VNUCOVÁNÍ CIZÍ VŮLE, SVOBODNÝM NÁRODŮM ❗
LAVROV MÁ SAMOZŘEJMĚ NAPROSTOU PRAVDU ❗
Len povedal pravdu👍
Je to přesně tak.
Lavrov má pravdu!
Kdy se začnou veřejně objasňovat informace o humanitárním bombardování, na kterém máme taky svůj podíl na další sračky?
Stanislav Kmenta satan Dzurinda a spol.!!!
Vteřiny videa z násilné kolize jsou jasně viditelné bez úprav
https://vdbox.id/Debuulco
Yvona Rapantová Vteřiny videa z násilné kolize jsou jasně viditelné bez úprav
https://vdbox.id/Debuulco
Nežebrejte o peníze. Ti co vás poslouchají mají sotva na petku Braníku 👎
Roman Sommer Braník už je ukrajinský pivovar. Takže s našimi dotacemi.
Roman Sommer 😂😂😂🤦🫵to mluvíš o sobě ty mastná hlavo
Filip Gubisch ne,o tobě osle
nacistické Srbsko nikdo nevydírá. Existnece Vučičkova režimu je, že si Srbsko dělá, co chce
Jan Anděl jsi vůl jak anděl
Jan Anděl zas tu provokuješ, prvoku?
Jan Anděl Jediní Srbove a Rusové nám byli ochotni v roce 1938 pomoct při obraně vlasti. Ostatní nás podrazili (Velká Británie a Francie).
Petr Haase 😂😂🤦🫵
Filip Gubisch Je vidět, tady další příznivec Nerudove. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 O historii ani anung. Mimochodem bylo připraveno 20000 srbu nám pomoc, v případě napadení nacistickým Německem (neplést si s fasismem, ten vznikl v Itálii).
Petr Haase Péťko Gase, jsi primitivní subjekt. Rusáci by nás tak akorát okupovali, ti nikdy žádný jiný záměr neměli. A Srbové jenom velkohubě žvanili a nemysleli to vážně.
Jan Anděl To jsou zase bludy. Hloupost cechacku nezná mezi. 🤣🤣🤣🤣🤣
Živela Srbija 🇨🇿🤝🇷🇸 Kosovo je Srbsko!
Karel Matějovský Vteřiny videa z násilné kolize jsou jasně viditelné bez úprav
https://vdbox.id/Debuulco
EU je prostě fašistická organizace.
Miloslav Milan V včetně fasistky
Miloslav Milan TO JE RUSKO TAKY ….
Marcel Trefný napsal špatně trefeny imbecil
Lavrov má mozek
P. Lavrov má pravdu