Premiér Kurz: Po koronaviru bude všechno jinak. Evropská spolupráce neexistuje!

Rakouský premiér Kurz prohlásil, že svět bude pociťovat následky pandémie koronaviru mnoho měsíců a že bude vypadat úplně jinak než před ní. Kritizoval také neexistenci spolupráce mezi zeměmi Evropy postiženými epidemií koronaviru Covin-19. Předseda lékařské komory si pro ORF postěžoval, že k zvládnutí infekce potřebuje Rakousko další dodávky zdravotnického materiálu. Ten ale stojí zablokován na německo-rakouské hranici přesto, že došlo k intervencím na nejvyšší vládní úrovni, aby zásilky byly uvolněny. Rakousko tak stejně jako dříve Švýcarsko, které bylo také postiženo blokací dodávek jdoucích přes Německo, muselo vydat pokyn lékařům na prodloužené nošení roušek z původních 2 hodin na 8 hodin.

Doslova rakouský premiér řekl: “V Evropě vidíme, že právě teď, když je nejvíce potřeba, solidarita neexistuje a to povede k mnoha diskusím po krizi”. Epidemie koronaviru bude mít dlouhodobě vliv na to, jak se budeme chovat jeden k druhému, jak budeme žít a jak obezřetní budeme”. O tom je premiér Kurz podle svých slov přesvědčen a dodal: ” Bude trvat ještě moc dlouho, než se život po koronaviru vrátí k normálu”. Premiér také prohlásil, že už toho nelze v obraně proti šíření udělat o mnoho více. Opatření budou trvat týdny. 2 nebo 3 dni nic neřeší. V Rakousku bylo k dnešnímu dni nakaženo cca 1650 a testováno cca 12000 osob.

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

Magazín Svět okem Raptora 35/24 CZ

V dnešním díle magazínu Svět okem raptora se podíváme na První Mezinárodní den dialogu. Rozkvět …

Svět okem Raptora 31/24 CZ

V dnešním díle magazínu Svět okem Raptora se podíváme na dialog o hospodářských vztazích mezi …

One comment

  1. Současná ekonomická situace EU je v rozvalu. A to je pouhý začátek, na jehož konci může být totální krach EU, jako politicko-ekonomického subjektu. A jak se dalo očekávat, vina za všechny potíže se svádí na Rusko a jeho prezidenta Putina. Politici, kteří tohle 25 hod denně s ledovým klidem prohlašují, patří k tomu nejhoršímu, co “Evropské hodnoty” vytvořily. Ani známka zamyšlení a respektu k mezinárodním dohodám. Vždyť je přece známo, že na východě UA je válečný stav už více jak 8 roků. A když se náhle jednou ráno všichni probudíme a zjišťujeme, že Rusové provedli vojenskou operaci v místech s převážně rusky mluvícími obyvateli, se najednou zapomnělo, že proklamovaná práva národů na sebeurčení, která jsou zakotvena i v chartě OSN, přestala existovat. A najednou se zrodil největší zločinec, kterého všichni tihle političtí psychopaté 25 hod denně vidí na smrtelné posteli. Pokrytectví z nich stříká na všechny světové strany a přestávají pečovat o ty, kteří si je do vysokých pozic zvolili a mají starost o divadelního komika, který se dostal k moci zločinem na Majdanu, o kterém tihle “demokraté” mlčí. Nejtypičtěji to předvádí současná česká vláda. Jedna z největších demonstrací poslední doby, je také pouhý začátek. Jen doufám, že nacismus opět po 80 letech nezvítězí. V současném světě “západních hodnot” má k tomu hezky nakročeno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *