Borrell: EU se připravuje na ničivou konvenční válku s Ruskem

“Ministr zahraničí EU” Josep Borrell ve zprávě americké veřejnosti uvedl, že „téměř všechna evropská hlavní města úzce spolupracují na scénáři téměř nevyhnutelné možnosti velmi zničující konvenční války v Evropě“.

Borrell v prezentaci na Georgetownské univerzitě v New Yorku, která byla zveřejněna v Bruselu, zdůraznil, že „všichni samozřejmě doufají, že se to nestane, ale Evropané spustili poplach“, protože jsou v sázce jejich životní zájmy. jasné, že měl na mysli válku s Ruskem.

EU se chystá na válku s Ruskem
EU se chystá na válku s Ruskem

Borelovo poselství se shodovalo s dohodou vůdců Francie, Německa a Polska pokračovat v silné pomoci Ukrajině ve válce s Ruskem s cílem nikdy nedovolit Rusku zvítězit a podporovat Ukrajince až do konce.

Protože „je to síla pro nás, naše národy, naši bezpečnost a naši Evropu“, jak řekl francouzský prezident Emmanuel Macron.

Média, analytici a částečně političtí mistři v EU současně přiznávají, že v Evropě neexistuje úplná jednota, zejména pokud jde o to, zda dát Kyjevu kromě základní munice i zbraně dlouhého doletu, které by mohly válku proměnit v katastrofální přímý konfliktu mezi Západem a Ruskem.

Lotyšsko zavedlo systém „totální obrany“ a jeho prezident Edgar Linkevičs říká, že „Rusko by mělo být zničeno“.

Dohoda mezi vůdci Francie, Německa a Polska byla nicméně hodnocena tak, že ukrajinské armádě poskytla „munici pro dělostřelectvo dlouhého doletu, aby zabránila Rusku ve vítězství“.

Tato obnovená „výmarská trojka“ vůdců tří zemí, Scholze, Macrona a polského premiéra Donalda Tuska, stále nezachází tak daleko, aby předpovídala nasazení jednotek NATO v ukrajinsko-ruském konfliktu, o kterém Macron zmínil, a o kterém slovenský premiér Robert Fico prohlásil, že z té myšlenky „běhá mráz po zádech“.

Šéf italské diplomacie Antonio Tajani to kategoricky odmítl s tím, že „nejsme ve válce s Ruskem…v NATO se o tom nikdy nemluvilo a nerozumí se, proč bychom měli hovořit o scénáři s extrémně nebezpečnými důsledky, mj. třetí světová válka“.

Facebook Comments

About A&F

Check Also

Ukrajina směřuje k porážce píše Politico

Víte proč? Málo munice, málo zbraní? Nemá kdo bojovat? Je to mimo jiné proto, že …

Svět okem Raptora 17/24 CZ

V dnešním díle magazínu Svět okem Raptora promluví profesor Zhu Min o spolupráci Číny a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *