Brigitte Bardot: „Vánoce jsou krásné, pravdivé, jednoduché, jako polibek“

Brigitte Bardot: „Vánoce jsou krásné, pravdivé, jednoduché, jako polibek“ Tož, legenda Francie říká, že feminismus je směšný, islám nebezpečný a je potřeba, aby věci vzali do ruky opět opravdoví muži...

Legenda Francie říká, že feminismus je směšný, islám nebezpečný a je potřeba, aby věci vzali do ruky opět opravdoví muži…

Ve svých skoro 90 letech neztratila „BB“ nic ze své energie a svobody. Legenda kinematografie a bojovnice za práva zvířat  hovořila o boji svého života, své víře, právu a budoucnosti země.

Jak se cítíte na konci roku po vašich malých zdravotních problémech letos v létě?

BB:

Mám se velmi dobře. Moje malé problémy přešly velmi rychle, bylo to vedrem, nesnáším vedra.

Jsme tu o Vánocích, oslavách, které jsou stále méně náboženské a stále více komerční, s jejich nespoutanou konzumací, svými dárky. To asi netěší věřícího a milovníka zvířat, kterým jste…

Je to smutné. Vánoce jsou nejposvátnějšími křesťanskými svátky. Je to narození Ježíše, začátek nové éry, jejíž výročí 2024 oslavíme, narození náboženství, katolicismu. Malý Ježíš se narodil ve stáji prohřáté dechem vola a osla, v příkladné jednoduchosti a prostotě. Tato zhýralost luxusu, přepych jídel, neskromná komerce, která tuto událost obklopuje, jsou v naprostém rozporu s tím, co by mělo být, bohužel! Vánoce oslavím s rodinou se svými zvířaty.

Vzhledem k tomu, že jde o křesťanský symbol, jsou Vánoce nyní v hledáčku dekonstruktorů, kteří je chtějí vymazat nebo se už ani neodvažují pojmenovat?

Zde je další z těch novinek, které vycházejí z nemocných mozků našich současníků a špiní vše, co je krásné, čisté, pravdivé, aby modernizovalo a globalizovalo rodové a tradiční hodnoty, to je svatokrádež. „Wokismus“ je směšný výstřelek. Nyní nepřijímám, že pošpiňujeme nebo zesměšňujeme vznešené.

Francouzi o tom vědí málo, ale vy jste věřící a velmi spjatý s některými velkými postavami Církve. Jaký máte vztah k víře?

Jsem svým způsobem věřící. Mám přímý kontakt s tou, které říkám „moje malá Panna“, aniž bych šla do církve přímo. Miluji ji, protože je to žena a dobrý Pán je ohromen, mám s ní okouzlující komunikaci. V životě mě hodně chránila, jinak bych tu už nebyla. Svatý František z Assisi je můj průvodce, můj maják, má odvaha. Panna je pro všechno, svatý František je pro zvířata.

Dostala jsi také náboženské vzdělání…

Dělala jsem všechno, moje malé přijímání, slavnostní přijímání, biřmování. Chodila jsem na hodiny katechismu a učila se u jeptišek. Moji rodiče byli oddaní, praktikující věřící. Každou neděli jsme chodili na mši. Od té doby jsem nechala postavit malou kapli, Notre-Dame-de-la-Garrigue, vyzdobenou všemi krásnými věcmi, které mi lidé poslali, která jsem našla v Římě nebo které pocházejí od mých rodičů, to je moje malá svatyně klid a meditace.

Je vaše víra skálou, útočištěm, oporou ve vašem závazku?

Samozřejmě, ale jde to ještě dál, jde to za hranice boje, je to ještě univerzálnější, na spoustu věcí, nejen pro zvířata, ale i pro lidi v nouzi.

Co si myslíte o papeži Františkovi?

Je to šmejd! Nemohu ho vidět. Církvi velmi škodí. Zbožňovala jsem Jana Pavla II., pamatuji si naše krásné setkání, jedinečné, velmi vřelé, nebyl vůbec politický. Toho dnešního nikdy nepotkám, připadá mi pekelný, má pekelnou stránku, vypadá jako představitel ďábla. O východní křesťany se vůbec nestará a nikdy o nich nemluví. Když jsem se dozvěděla, že se bude jmenovat François, měl jsem mimořádnou naději a řekla jsem si: pokud si vybral toto jméno, je to proto, že miluje zvířata. Poslala jsem mu dopis, abych mu poblahopřála a poděkovala mu za to, že přijal toto jméno jako poctu svatému Františku z Assisi. Konečně jsem doufala, že udělá trochu pro zlepšení údělu zvířat na světě, ale nikdy mi neodpověděl. Poslala jsem mu další, nechal si odpovědět poskokem, který mi děkoval…

Měli bychom v době, kdy je země a její identita ohrožena, uznat její křesťanské kořeny?

Samozřejmě musíme uznat křesťanské kořeny Francie a zahrnout je do ústavy. Jsou důležitější než potrat!

Jste věrným divákem CNews. Na konci září jste se dokonce živě objevila v show Pascala Prauda. Co pro vás tento kanál znamená?

Televize se stala mizernou, zbytečnou, nezajímavou, filmy jsou svinstvo, kromě těch starých, které se promítají jen zřídka, ; zábava je otřesně průměrná, debaty „bla-bla-bla“. Vždy to samé. Takže když se hraje show jako Pascal Praud, spěcháme, abychom slyšeli inteligentní lidi, aby vyjádřili svůj názor na zajímavé věci; a bylo to překvapení, které jsem měla v den svých narozenin, když mi Bernard [d’Ormale, její manžel] bez varování strčil telefon do obličeje a já se ocitl v pořadu, aniž bych to věděla. Bylo to zábavné. CNews je nejlepší kanál, protože nejde o politicky korektní televizi. Prauda mám moc ráda, sleduji i Philippe de Villiers, kterého zbožňuji.

Vy, kteří jste zažili zlatý věk země na vrcholu jejího vlivu, co ve vás inspiruje zhroucení jejího univerzalismu, ilustrovaného opětovným vzplanutím antisemitismu?

Jsme v plné dekadenci, všechny naše úspěchy jsou ztraceny ve prospěch ubohého, průměrného každodenního života a nebezpečné pro pověst naší krásné země, která se chystá zruinovat kvůli nedostatku koulí těch, kteří mají moc. Antisemitismus je skvělý způsob, jak ventilovat svou nenávist! Ale proč oni? Strach ! Strach ! Oddanost jejich moci! Je to ostuda. Dříve bych řekla, že nechci žít v islamizované Francii, dnes říkám, že nechci zemřít v islamizované Francii!

Psychiatrizace teroristy z mostu Bir-Hakeim, diverze na ultrapravici po vraždě Thomase v Crépolu… Oběti jsou zapomenuty a kati omluveni. Litujete obratu hodnot?

Tohle všechno je zábava! Atentátníci jsou často islámského původu a činí si to nárok! Bohužel jsou to většinou „papíroví Francouzi“ a někdy psychopati. Měli bychom nechat všechny migranty podstoupit psychiatrické vyšetření, než jim dáme právo na azyl a francouzskou státní příslušnost. Nejlepší je poslat je zpět na vyšetření. Soudní laxnost je stejná, pro lidi a zvířata jde všechno dohromady, už není spravedlnost, není vůbec nic.

Problém s islámem se tedy neomezuje jen na halal…

Ne, je to islám obecně, invaze islamistů, které jsou strašně nebezpečné pro francouzskou identitu a kulturu. Už to začalo. Je to ohavné pro zvířata, pro lidi, pro všechno. Je to opakem naší civilizace.

V La Madrague, vašem majetku v Saint-Tropez, jste však chráněni před pustošením moderny, jejími nepříjemnostmi, její delikvencí atd.

Hodně se chráním. Jsem si vědoma všeho, co se děje, ale snažím se chránit před tímto okolním šerem, před touto nebezpečností, v mém malém tichém ráji, se svými zvířaty.

Jak hodnotíte prezidenta Emmanuela Macrona ?

Macron je hrozný ve všem, co se týká Francie, jejích lidí a jejích zvířat. Horší než papež! Když mě přijali na Elysejském náměstí, než mě pozdravil, potřásl mi rukou a řekl: „Budeš na mě křičet. » Řekla jsem mu vše, co jsem měla, a on na nic nereagoval. Dnes na něj křičím, protože jsem naštvaná na jeho nečinnost, jeho zbabělost a jeho pohrdání Francouzi.

Co si myslíte o jeho politice obecně?

Jeho politika je špatná ve všem, nejen v otázce zvířat. Kdyby měl Macron trochu empatie, lidského rozumu, úcty k životu a svým spoluobčanům. Francouzi prožívají hroznou dobu, důchodci už nemají peníze, lidé už nemají dost peněz na ubytování, na druhou stranu nabízejí imigrantům obrovské sumy peněz, jsou rekvírovány hotely, aby všechny tyto lidi ubytovaly, a na druhou stranu se jim nabízejí obrovské peníze, aby se ubytovali. je to skandální. Je odpojený, myslí jen na Evropu a Francie ho nezajímá.

Co si myslíte o ekologech, kteří raději hájí inkluzivní psaní nebo práva LGBTQ?

Nemluvte se mnou o ekologech, já je nesnáším. Je to skandální, je to politováníhodné a je to škoda.

Máte více nadějí na pravici, vaše historická politická rodina…

Ano. Jsem pravicová [smích] .

A co její vůdci? Vynikají některé? Jordan Bardella, Eric Zemmour, David Lisnard?

Všichni jsou skvělí, ale na co čekají, aby vytvořili konečně mocnou „unii práv“, která by Francii vrátila na správnou cestu? Protože odděleně ničeho nedosáhnou.

To je to, co Zemmour navrhl v posledních prezidentských volbách, bez úspěchu…

Tuto potřebu být vůdcem jeho strany považuji za směšnou. Pokud se dají dohromady, někteří budou nevyhnutelně o něco méně šéfové než šéfové, a to nechtějí. Je to groteskní, je to nemístná pýcha, nebezpečná pro Francii. Upřednostňují svou image před zájmy země.

Během kampaně jste byla nadšená z Érica Zemmoura…

Zjistila jsem, že Zemmour má předpoklady státníka, je malý a nemocný, ale má způsob, jak říkat věci a autoritu, kterou ostatní nemají. Požaduje ukončení přistěhovalectví, a proto ho velmi podporuji. 

A Marine Le Pen, je to ještě naděje nebo ne?

Vždycky jsem Marine podporovala. Nyní je šéfem její strany Bardella, který je výjimečný. Pro ni je to obrovský přínos.

Stejně jako váš přítel Alain Delon jste pobouřeni chudobou současné kultury. Jste stále v kontaktu s osobnostmi ze světa kultury?

Jaký svět kultury? Ministr? Kultura je nemocná „wokismem“, jako je glyfosátové zemědělství.

Od té doby velké hvězdy vystřídaly malé, bezvýznamné celebrity…

Je to tak. K tomu, abyste udělali hvězdu, potřebujete stále dobře zpracované filmy, ne ledajaké, natočené jen tak. V The Artist byl Jean Dujardin stále fantastický!

Díváte se někdy znovu na své filmy a máte hezké vzpomínky na filmová léta?

Nic mi nechybí. Naučila jsem se obejít se bez nich všech. Ráda bych se znovu podívala na své dobré filmy, ale v televizi jsou jen kraviny, které natočili lidé bez talentu, kteří neumějí stříhat nebo režírovat, s herci, jako jsou lidé z kavárny od vedle. Je to nešťastné, ale už nevidíme skvělé filmy z minulých let. Současná kinematografie je mizerná, průměrná, už nenutí lidi snít. Navzdory všemu mám nádherné vzpomínky na tato šílená léta, třicet slavných let, samozřejmě existovala kinematografie, ale také způsob života tak vzdálený tomu současnému, svobodnější a bezstarostnější.

V roce 1956 jste potkali Picassa v jeho ateliéru poblíž Cannes během festivalu…

Je to skvělý umělec a také význačná postava! Mnoho osobností poznamenalo 20. století. Jsou jedinečné, nenahraditelné, nenahraditelné. Dnes je to nula krát nula. Je to JeffKoons, kdo věší humra ze stropu paláce ve Versailles. Skandál. Neměli bychom dovolit, aby se takové věci stávaly. Dekadence není jen umělecká, je totální.

Nedávno byla zahájena petice proti budoucí stanici metra „Serge Gainsbourg“ v Les Lilas nedaleko Paříže, protože by byla „mizogynní“. Je to šílenství?

Můžu vám říct, že to nebyl misogyn! [smích] Je to směšné. Chudák Serge. Zaslouží si lepší než stanici metra na pařížském předměstí. Na svou dobu měl talent, třídu, modernost, bylo to oslnivé.

Už jste viděli sérii Bardot, která je vám letos věnována na France 2 a Netflixu?

Viděl jsem první díl, přišlo mi to tak ubohé. Bylo mi do pláče. Není možné udělat něco tak odlišného od pravdy. Je to ostuda. Naštvalo mě to. Měla jsem bohatý, vtipný i smutný život, nikdy jsem nepřestala tančit, zpívat, pracovat, plakat pro své lásky, věci se tam hýbaly! V sérii to bylo nudné, průměrné, nic. Nelíbilo se mi to, hnusilo se mi to.

Na celém světě jste ztělesnila ženský vzor, ​​který je nyní odsouzen k hanobení. Co dnes Francouzka představuje? Transgender? Nyní je tolik žánrů. Brzy bude dokonce transgender Miss Francie nebo cokoli jiného. Stále zbývají skutečné ženy. Hranice mezi pohlavími se stále více stírají, což je velmi nešťastné a nebezpečné. Muži by naopak neměli být zženštilí. Kam jdeme ? Nyní hodné ženy řídí těžká nákladní vozidla a chlapi pijí čaj a zvedají prst.

Jaký je váš pohled na nový feminismus, často sektářský a pomstychtivý?

Ženy dnes zabírají příliš mnoho místa, kde jsou muži? V určitých představeních to vypadá jako v kurníku, chechtá se! Jsem proti všem feministickým aktivistkám. Jejich boj je směšný a neplní žádný účel. Já, jsem maskulinista [smích] . Feminismus je dobrý, ale nesmíme překračovat meze. Ženy měly v životě vždy své prominentní místo, jen to potřebují chtít, mít charakter, být inteligentní a vědět, jak svádět chlapy!

Šokují vás obscénní komentáře Gérarda Depardieu o ženách, které nedávno odhalil tisk a které si od té doby vysloužily mediální lynč?

Každý je zodpovědný za své činy. To vše je žalostné, ale jsou vážnější a dramatičtější věci.

Už léta kritizujete vývoj společnosti. Myslíte si, jako někteří deklinisté, že Francie je v troskách, nebo stále nacházíte důvody k naději?

Ano, Francie je momentálně v troskách, ale po převzetí moci autoritářskou vládou a s koulemi opravdových mužů, může vstát z popela. Musíte najít kompetentní osobu.

Přemýšlela jsi někdy o odchodu z Francie?

Ano. Jsem už příliš stará, ale přísahám vám, že kdybych byla méně stará, odešla bych do země, která by byla ve všech směrech svobodnější a slunečnější.

Také vás přepadá nostalgie po minulém světě?

Občas mě přepadne nostalgie, ale nikdy se za sebe neohlédnu. Nesnáším to. 

Takže nelitujete?

Nelituji.

Jsi jednou z posledních francouzských hvězd a přitom jsi neuvěřitelně skromná…

Jsem to já, s životem, který jsem si pro sebe vytvořila. Nikdy jsem se nepovažovala za hvězdu. Jsem jako ostatní, mám často stejné reakce, stejné názory, stejné smutky. Mnoho lidí se ve mně našlo a já se nacházím v jejich dopisech. Některé mám dokonce z Japonska a Číny, je to velmi překvapivé. Číňané mi říkají, že přestali jíst psa, aby mě potěšili. Je to povzbudivé.

Náš rozhovor jsme zahájili povídáním o víře. Znepokojuje vás smrt?

Záleží na časech. Jsou některá, kde bych si to přála, protože jsem otrávená, jsem vyčerpaná, jsem znechucená, a pak jiná, kde raději žiju se svými zvířaty, stromy, ptáčky, květinami. Ale vždy si udržuji tuto energii a sílu charakteru, která mi umožňuje vydržet, s podporou všech, kteří mi důvěřují.

Jaký vzkaz chceš v této neklidné době vzkázat Francouzům, kteří tě zbožňují?

Naděje dává život! Sílu dobývat taky! Vánoce jsou kouzelné! Vánoce jsou krásné, pravdivé, jednoduché, jako polibek, který ti dávám.

Autor: Redakce, Praha, ČR, 26.12.2023

Zdroj:

https://www.valeursactuelles.com/clubvaleurs/societe/brigitte-bardot-la-france-est-foutue-mais-elle-peut-renaitre

Facebook Comments

About TGM

Check Also

Čína se díky inovacím a automatizaci dostává do popředí ve výrobě elektromobilů Jedná se pravděpodobně o jednu z nejvíce automatizovaných továren na výrobu automobilů v Číně, či dokonce na této planetě. Dostali jsme příležitost si ji zblízka prohlédnout...

Čína se díky inovacím a automatizaci dostává do popředí ve výrobě elektromobilů

Čína se díky inovacím a automatizaci dostává do popředí ve výrobě elektromobilů Jedná se pravděpodobně o jednu z nejvíce automatizovaných továren na výrobu automobilů v Číně, či dokonce na této planetě. Dostali jsme příležitost si ji zblízka prohlédnout...

Republika Srbská (BiH) chce do BRICS+ Prezident Republiky srbské (Bosna & Hercegovina) Milorad Dodik řekl, že BRICS je pro Srby zajímavý a doufá, že v budoucnu bude mít republika Srbská příležitost získat status pozorovatele v této organizaci...

Republika Srbská chce do BRICS+

Republika Srbská (BiH) chce do BRICS+ Prezident Republiky srbské (Bosna & Hercegovina) Milorad Dodik řekl, že BRICS je pro Srby zajímavý a doufá, že v budoucnu bude mít republika Srbská příležitost získat status pozorovatele v této organizaci...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *