Česko na prahu karantény – logický krok, který musí přijít

Vláda ČR dnes večer nařídí karanténu platnou na celém území ČR.  Připojí se tak k řadě dalších zemí, které toto opatření zavedlo již dříve. Platnost karantény je zatím stanovena od pondělí 16.03. 6.00 do úterý 24.03. 6.00. Platí zákaz volného pohybu osob na celém území ČR mimo stanovené výjimky jako jsou cesta do a ze zaměstnání, návštěva lékaře, obstarání základních životních potřeb a podobně. V Česku je k dnešním večeru registrováno 253 lidí. Jen dnes přibylo 64 osob. Testováno bylo cca 4.000 osob, většina z nich se infikovala v Itálii. Nejvíce nakažených je v Praze a to necelá stovka.

Většina evropských zemí zavedla v boji se šířením korovina obdobná opatření. Jejich závadění pak nastupovalo dle situace v okolních zemích a množství infikovaných osob. Delší dobu se zavedením tvrdších restrikcí otálelo nejen Německo ale i Velká Británie a Holandsko. Karanténu již dříve vyhlásila Itálie, Španělsko, Slovinsko a Rakousko. Rakouský premiér Kurz označil epidemii nákazy koronaviru za největší výzvu pro Rakouskou od II. sv. války.
Koronavirem se zatím infikovalo cca 160 tisíc lidí na světě, přes 6 tisíc jich následky nákazy zemřelo. Nejvíce postiženými zeměmi jsou Čína, Itálie, Jižní Korea, Irán, Německo, Španělsko a USA. V Číně a Jižní Koreii je epidemie podle všeho na ústupu. V Italii a Španělsku je naopak již dnes situace kritická. Kulminace epidemie se očekává cca za za 10 dní a počet nakažených dramaticky roste každý den. V Itálii byl jen za posledních 24 hodin koranovirus potvrzen u cca 4.000 osob. Italská vláda uvažuje o zostření dohledu, podle jejího názoru se lidé chovají nezodpovědně a nedodržují nařízení.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

vakcína Sputnik V

Němci toho mají dost, nakoupí Sputnik V

Německo má zájem o nákup Sputnik vakcíny, přestože Evropská komise nemá v úmyslu jednat s …

Facebook bezpečnost

Unik citlivých dat o stovkách miliónů uživatelů Facebooku

Mezi uniklými uživatelskými daty z Facebooku, která se o víkendu objevila na internetu, jsou i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *