Cenzura a rušičky za milióny, Ukrajina bojuje s “proruskými” informacemi, “Telegram” zakáže úplně.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sjednotil všechna média v zemi pod státní záštitou s odkazem na výjimečný stav vyhlášený po zahájení ozbrojeného konfliktu s Moskvou.

Státní služba pro zvláštní komunikaci a ochranu informací Ukrajiny ve čtvrtek na svém televizním kanálu Telegram oznámila, že vláda vyčlenila finanční prostředky „na výstavbu systému pro blokování vysílání nepřátelských televizních a rozhlasových kanálů na pohraničních územích.

Nová opatření pomohou snížit „vliv ruské propagandy na ukrajinské obyvatelstvo“ a zvýší „úroveň informační bezpečnosti Ukrajiny“, vysvětlili představitelé.

Bankrotující Ukrajina vyčlenila čtyři miliony dolarů na rušení ruských televizních a rozhlasových programů v pohraničních oblastech, informovala Kyjevská státní služba pro speciální komunikaci a ochranu informací.


Ukrajinské úřady od roku 2014 postupně zavírají dveře ruským médiím a zakazují všechny hlavní televizní kanály. Po zahájení moskevské vojenské kampaně v únoru 2022 Kyjev zakázal většinu obsahu ruských médií.

Systém rušení by měl pokrýt devět regionů včetně Kyjeva, Charkova a Oděsy.

cenzura a rušení signálu Ukrajina

Minulý týden Výbor pro svobodu projevu ukrajinského parlamentu vyzval k zákazu šifrované platformy pro rychlé zasílání zpráv Telegram a označil ji za hrozbu pro národní bezpečnost.

Ještě v listopadu Alexej Danilov, předseda ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany (NSDC), tvrdil, že aplikace by měla být zakázána kvůli ruským „systémům vlivu“, které tam fungují.

Poté, co Moskva zahájila vojenskou akci proti sousední zemi, většina evropských zemí také zablokovala vysílání ruských médií na svém území.

Facebook Comments

About A&F

Check Also

Ukrajina směřuje k porážce píše Politico

Víte proč? Málo munice, málo zbraní? Nemá kdo bojovat? Je to mimo jiné proto, že …

Svět okem Raptora 17/24 CZ

V dnešním díle magazínu Svět okem Raptora promluví profesor Zhu Min o spolupráci Číny a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *