CHORVATSKO: Demonstranti napadli veřejnoprávní televizi HRT

CHORVATSKO: Demonstranti napadli veřejnoprávní televizi HRT
 
Anticovid demonstranti před HRT chtěli vstoupit do budovy. Zabránil jim policejní zásah…
 
PROTEST proti potvrzení covidu se včera večer přesunul z centrálního náměstí v Záhřebu do Prisavlje před budovu HRT, kam šli někteří z demonstrantů s žádostí, aby si promluvili s ředitelem a zapojili se do programu a vyzvali k ukončení „cenzury“veřejnoprávní televize.
Video zde:
“Zloději”, “Zrada”, “Boží zákon nade všechny zákony”
 
Nespokojeni s tím, jak HRT odvysílala o shromáždění odpoledne na náměstí Bana Jelačiće, a křičeli hesla: „Chceme volby!“, „Referendum a vláda lidu“, „Zloději“, „Zrada“ a „Boží zákon nade všechny zákony“ “, požádali o schůzku s generálním ředitelem HRT a zařazení do programu celostátní televize v přímém přenosu.
 
Demonstranti se před HRT setkali se zásahovou policií a tucet policejních vozidel zablokoval přístup do budovy na Slavonské třídě, zatímco policie pomocí zátaras zablokovala přístup ke komplexu národní televize.
 
„Toto není vakcína, to je jed“, „Bill Gates, Talmudisté ​​a Soros“
 
Někteří z demonstrantů tvrdili, že „toto nemůže být továrna na cenzuru“ a že „HRT lže chorvatskému lidu, šíří strach a nepřátelství a propagandu.”
 
Prohlašujíce, že nikomu nic nevnucují, a tudíž nechtějí, aby jim bylo cokoli vnucováno, skandovali „Chceme pravdu! A „Lid je vláda!“ a zpívali vlastenecké písně a pískali a nadále požadovali reakce HRT, protože podle jejich slov „lidé chtějí něco prohlásit“ a veřejnoprávní televize je podle jejich názoru povinna to vysílat.
 
Představitel HRT řekl demonstrantům, že v budově není nikdo, s kým by mohli mluvit
 
“Toto není vakcína, to je jed,” bylo také slyšet z davu, zatímco někteří z demonstrantů také řekli, že světu vládnou “Bill Gates, talmudisté ​​a Soros.”
 
Před HRT úředník této instituce informoval protestující, že v budově veřejnoprávní televize není s kým mluvit, na což reagovali vlnou protestů, ale protest pokračoval většinou bez excesů a klidně a kolem 20 hodiny večer se demonstranti pomalu začali rozcházet.
Foto zde:

Facebook Comments

About TGM

Check Also

Raptor TV najdete také na Telegramu

https://t.me/raptortvlive RAPTORTV – QR kody na platbu RaptorTV.cz pro FB prispevky a další QR kódy …

MRÁZ přichází z…

Za okny mráz jako v ruským filmu a myslíte si, že třeba poslanci mrznou?  Že …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *