Číná vyzývá USA o urovnání ukrajinské krize a chce se soustředit na obchodní vztahy

Podle čínského ministra zahraničí Čchina Kanga je „americké vnímání Číny pokřivené“ a „americko-čínské vztahy se zcela odchýlily od rozumného směřování“.

Věří, že příkladem demokracie je vztah Ruska a Číny. Čína a Rusko by mohly prohloubit měnovou spolupráci. Čína a Japonsko „jsou blízcí sousedé“ a navzájem se potřebují. Čchin Kchang, čínský ministr zahraničí, také zdůraznil, že proces mírových rozhovorů ohledně války na Ukrajině by měl být okamžitě zahájen a měly by být respektovány zájmy všech stran . Čínsko-americké obchodní vztahy jsou komplexní a mají své výzvy i příležitosti. Zde jsou některé klíčové body: – Vzájemná provázanost ekonomik: Čína a Spojené státy jsou vzájemně závislé na obchodu. Čína je největší ekonomikou světa, a její dynamický růst je důležitým faktorem. Vztahy mezi těmito dvěma mocnostmi jsou klíčové pro globální ekonomiku. – Obchodní bilance: Obchodní bilance mezi Čínou a USA je dlouhodobě nesymetrická. Čína vyváží více zboží do USA než naopak. To vytváří napětí a je předmětem diskusí a jednání. – Technologie a duševní vlastnictví: Spor o technologické inovace a duševní vlastnictví je jedním z hlavních problémů. USA obviňují Čínu z porušování patentů a kradení technologií. To má dopad na obchodní vztahy a bezpečnostní aspekty. – Politické otázky: Čínsko-americké vztahy jsou ovlivněny politickými otázkami, jako je situace na Tchaj-wanu, lidská práva a vojenské manévry. Tyto témata jsou často zdrojem napětí mezi oběma zeměmi. – Dialog a spolupráce: Udržování dialogu a spolupráce je pro obě země životně důležité. Prezidenti Joe Biden a Si Ťin-pching se setkali, aby hledali cesty ke stabilizaci vztahů a snížení rizik . Celkově jsou čínsko-americké obchodní vztahy klíčové pro globální stabilitu a ekonomiku, a jejich řízení vyžaduje komplexní přístup a spolupráci.

Celý díl Svět okem Raptora na YouTube https://youtu.be/MmVncjHl3SY

Podívejte se

Fed a inflace

Fed a inflace

Federální rezervní systém (Fed) v poslední době opakovaně zvyšoval úrokové sazby ve snaze potlačit inflaci. …

Rusko a Čína zintenzivňují svou spolupráci.

Rusko a Čína zintenzivňují svou spolupráci.

Čínský premiér Li Qiang právě navštívil Rusko a Bělorusko od 20. do 23. srpna 2024. …

6 komentáře

  1. Josef Rákosník

    My starší víme, co to muselo být za bezpočet jednání, aby se Čína a Rusko dokázali shodnout. Vraždy na Ussuri a nenávist se dala stranou a jednání a jednání a snaha o pochopení druhého se stalo příkladem, jak dále na planetě Zemi žít, pokud chceme planetu předat dalším generacím.

  2. “Čína vyzývá o urovnání ” to je nějaká srbská vazba?

  3. Bohuslav Bouček

    v oblasti 5G světel spolupracuje USA z čínou pořád.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *