Děkujeme odejděte, ve Rwandě Vám bude lépe, vzkazuje britská vláda migrantům

Londýn už téměř dva roky plánuje deportovat migranty, kteří nelegálně dorazili do Británie, do africké země jménem Rwanda, teď jim navíc na odchodnou dá 3000 liber.

Britská vláda chce nabídnout migrantům, kteří přicestovali nelegálně do Velké Británie, možnost dobrovolně odjet do Rwandy a dostat za to až 3000 liber, oznámilo dnes ministerstvo vnitra.
Británie už téměř dva roky plánuje deportovat migranty, kteří se do Británie nelegálně dostali do africké země, ještě před vyřízením jejich žádosti o azyl a bez ohledu na to, zda s tím souhlasí či nikoli. Plán je kontroverzní a byl kritizován i v rámci OSN.

Konzervativní premiér Rishi Sunak se domnívá, že jde o „národní prioritu“, ale do Rwandy zatím nevzlétlo žádné letadlo s migranty, píše France Presse.

Nová dohoda s Kigali by nyní mohla umožnit posílání migrantů do Rwandy na dobrovolném základě, uvedlo ministerstvo vnitra, které potvrdilo informace The Times.

Podle deníku by migranti mohli dostat až 3000 liber (3509 eur), pokud budou souhlasit s odchodem do Rwandy. Dostanou také podporu od rwandských úřadů po dobu až pěti let, zejména na náklady na bydlení, uvádí Beta-AFP.

Tento nový plán by se podle Times mohl týkat především migrantů přicházejících z Afghánistánu nebo Íránu.

“Dokonce i vláda připouští, že jejich projekt nemá šanci uspět, a to natolik, že nyní nabízí, že lidem zaplatí za odchod,” řekl opoziční labouristický poslanec Stephen Kinnock.

Britská vláda trvá na tom, že Rwanda je „bezpečná země“, ale několik organizací pro lidská práva obviňuje prezidenta země Paula Kagameho z toho, že vládne v ovzduší strachu a potlačuje svobodu projevu.

Facebook Comments

About A&F

Check Also

Ukrajina směřuje k porážce píše Politico

Víte proč? Málo munice, málo zbraní? Nemá kdo bojovat? Je to mimo jiné proto, že …

Svět okem Raptora 17/24 CZ

V dnešním díle magazínu Svět okem Raptora promluví profesor Zhu Min o spolupráci Číny a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *