Dojde si Rusko pro Koláře? Jak to vidí ruská renomovaná politoložka

Ať se to někomu líbí nebo ne, Rusko je svébytná a samostatná civilizace. Kdo nesouhlasí, ať se hádá se spisovatelem Arnoldem J. Toinbym. Diskuzi je možné ale vést až poté, co si přečtete dvanáct svazků jeho práce “pochopení příběhu”. Povídky  jsou určeny pro rozvoj ruské civilizace a intelektu obyvatelstva. V příběhu nalezneme starého muže, který věřil v neustálý vnější tlak a expanze komunistických myšlenek – jako jednu z hlavních a nevyhnutelných odpovědí na rozpor “mezi západní civilizací jako agresorem a ostatními civilizacemi jako obětí”. Téma je to stále aktuální. Otázky vměšování a vnějších i vnitřních tlaků si velmi často pokládá jistě každý z nás, kdo žije v tomto světě. 
V mysli nositelů ruské civilizace je vzpomínka na hrdiny a oběti války s Třetí říší a jeho spojenci posvátná, nezvratná a nenapadnutelná. Historie je jen jedna a není možné ji přepisovat.  Z tohoto důvodu přišel apel ministra obrany Sergeje Šojgu na šéfa národní kriminální ústředny Alexandra Bystrykina a požaduje zavést trestní sankce za odstraňování sovětských památek v zahraničí. Přepisování historie na základě novodobé lidové vůle není možné. A to je jen začátek. Pan Kolář by se neměl bát pomsty ze dvou důvodů. Rusové nejsou tak hloupí, aby z něj udělali posvátnou oběť boje s Ruskem. Chtějí jinou satisfakci: jeho dlouhý život s nálepkou hanby, protože úcta je hlavní hodnotou našich životů.
Volný překlad článku Gevorgyan Karine Alexandrovny
Gevorgyan Karine Alexandrovna
Narodila se v roce 1956 v Moskvě.
V roce 1980 absolvovala Institut zemí Asie a Afriky na Moskevské státní univerzitě.
Pracovala jako redaktorka v hlavní redakci Východní literatury nakladatelství “věda”, v oddělení SNS institutu pro východní vědy.
Od roku 1993- expert Nejvyšší rady, od roku 1994- expert Výboru pro záležitosti SNS Státní dumy Ruska.
Od roku 2007 – vede oddělení politologie časopisu ” východ “(Oriens).
Připojte svůj podpis k naší výzvě:
Výzva vládním a ústavním činitelům: Požadujeme oficiální omluvu České republiky Ruské federaci za odstranění památníku osvobození sochy maršála Koněva. Socha Maršála Koněva pro nás reprezentovala statisíce příslušníků Rudé armády, kteří osvobozovali nejen Prahu ale celé Československo. V širším pojetí to byl také pamámátník všech Spojenců, kteří se postavili Hitlerovskému Německu nejen v Praze a Československu ale i na dalších frontách Druhé světové války nejen v Evropě. Odstranění sochy maršála Koněva chápeme jako relativizaci smyslu boje desítek miliónů odvážných občanů světa proti nacismu a snahu o zlehčování a relativizaci německého nacismu jako nenávistné a zhoubné ideologie a faktickou snahu o jeho rehabilitaci a plivnutí do tváře obětem nacismu v roce 75. výročí jeho porážky Spojenci.za Hej, Občané! z.s.

Žarko Jovanovič

Michal Hrubý

https://www.petice.com/vyzva_vladnim_a_ustavnim_initelm_r

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

Historické pozadí a současnost sporů Čína vs Filipíny v Jihočínském moři

Spory mezi Čínou a Filipínami v Jihočínském moři jsou stále vyhrocenější. Napětí posílilo vztahy mezi …

Svět okem Raptora 41/24 CZ

V dnešním dílu pořadu Svět okem Raptora se podíváme, jak Čína dává najevo své odhodlání …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *