
Proti federální policistce Chiaře Malz bylo zahájeno disciplinární řízení kvůli její práci pro „poslední generaci“. Působí v pracovní skupině jako networker pro jednání s policisty. Sedm dalších úředníků je údajně aktivních s klimatickými aktivisty.
Spolková policistka Chiara Malz (32) z Meklenburska-Předního Pomořanska, tak s Letzte generation spolupracuje. Kromě ní je v užší síti klimatických aktivistů aktivních sedm dalších úředníků, uvedl policejní šéf. Jsou v kontaktu s 80 až 100 dalšími policisty. Síť se rozkládá v několika spolkových zemích a úřadech a neustále se rozrůstá.
Bavorský státní úřad kriminální policie se v interním oběžníku ptá všech německých policejních orgánů, co se děje a že mezi policisty je síť “letze generation”.
Přestože státní zastupitelství v Mnichově a Neuruppinu vyšetřují „poslední generaci“ na základě obvinění z vytvoření zločinecké organizace, je zjevně mnoho policistů také zapleteno ve spolupráci s klimatickými aktivisty. Právě to nyní vyšetřuje Bavorský státní úřad kriminální policie (LKA). V e-mailu všem policejním orgánům v Německu, se bavorští vyšetřovatelé ptají, které policejní útvary klimatičtí aktivisté kontaktovali, jaké nabídky byly učiněny a jaké semináře byly nabídnuty.
V interní poště se dále píše, že je potřeba si zjistit více na policii a řídících úřadech celostátně. Zajímalo by mě, kdo z „poslední generace“ policisty na takové rozhovory zval, nebo zda se na klimatické aktivisty obrátila sama policie a zda existovaly i zápisy ze zvacích dopisů. Bavorský LKA se také zeptal, zda byly během rozhovorů učiněny nabídky na připojení nebo podporu „poslední generace“. Oběžník má uzávěrku: Od kolegů z celé země se očekává odpověď do 11. srpna.
Podle dokumentů, „Poslední generace“ napsala všem německým policejním akademiím. Na několika policejních školách již proběhly akce a semináře. Německá policejní univerzita v Münsteru, policejní univerzita Bádenska-Württemberska a berlínská škola ekonomie a práva na žádost potvrdily, že se takové akce konaly. Aktivisté ve svých interních zápisech uvedli, že bylo zveřejněno více než „900 policejních studií“ pro přednášku na policejní akademii Baden-Württemberg.
Kromě několika akcí na německých policejních akademiích se aktivisté setkali také s vysokými představiteli policie, jako je šéf saské zemské policie Jörg Kubiessa a šéfka berlínské policie Barbara Slowik. Po setkání s nimi aktivisté poznamenali: „Blbá nálada, žádné porozumění“. Po schůzce se šéfem saské policie Kubiessou napsali: „Podařilo se nám vyjádřit porozumění a po dvou hodinách jsme se rozešli v dobré náladě.“ Oba policejní orgány schůzky potvrdily.
Jak nesmírně důležitý je pro „poslední generaci“ kontakt s policií, aktivisté dokázali vědecky. „Poslední generace“ věří, „že mírové civilní hnutí odporu s 46krát větší pravděpodobností dosáhne svých cílů, když je na její straně pilíř policie“. Dokazuje to politologická studie, která zkoumala více než 300 celosvětových hnutí odporu ve 20. století.
RAPTORTV – QR kody na platbu RaptorTV.cz pro FB prispevky a další
QR kódy na platbu RaptorTV.cz pro FB příspěvky a další:
Účty jsou 2 transparentní:
přednastaveno 300 czk a 500 czk
částky může plátce samozřejmě upravit, ručně stejně jako vše ostatní.
Přispějte i Vy na provoz RaptorTV.cz
I malá částka pomůže šířit to, co jinde neuvidíte a co jiní přehlíží nebo nechtějí vidět.
Běžný účet:
Číslo účtu: 2001512031/2010
IBAN: CZ2320100000002001512031
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
Transparentní účet:
https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2800735119
Číslo účtu: 2800735119/2010
IBAN: CZ7020100000002800735119
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
při platbě uveďte prosím poznámku “RaptorTV”
Majitel účtů:
Hej, občané z.s., za silnou a suverénní ČR
Projekt: Raptor-TV.cz
