Erdogan hází do ringu ručník, doufá v domluvu s Putinem o příměří v Idlíbu

Erdogan doufá v zítřejší dohodu s Putinem, situace v Idlíbu se nevyvíjí podle jeho představ, postup syrské armády se nedaří zadržet, hrozí pád Idlíbu a velká turecká blamáž, proto Erdogan šáhl i po vydírání EU uprchlickou vlnou, kterou vyvolal v neděli a několik desítek tisíc uprchlíků se poté dalo do pohybu směrem k hranicím s Řeckem a Bulharskem.

Po několika dnech přetahování se protureckých sil teroristické organizace Al-Nusra a syrské armády o strategické město Sarakib, dnes přišly zprávy, že toto město na  strategické křižovatce dálnic M5 vedoucí napříč zemí a M4 , již plně kontroluje syrská armáda. Zároveň Turecko oznámilo, že v bojích při dělostřeleckých přepadech ztratilo další dva své vojáky. Což je další špatná zpráva pro Erdogana po ztrátě několika desítek vojáků v předchozích dnech. Turecku se tak nedaří zastavit ofenzívu vládních sil v provincii Idlíb. Na pro Turecko špatně vyvíjející se situaci v Idlíbu reagoval Erdogan otevřením hranic pro uprchlíky, aby vytvořil tlak na EU, dávající prostor k její intervenci. Mezitím také svoji delegaci do syrské provincie vyslalo také OSN a americký prezident D. Trump přislíbil humanitární pomoc ve výši přesahující 100 miliónů dolarů.

Turecký prezident dnes prohlásil, že od svého zítřejšího setkání s prezidentem Ruska Putinem očekává vyhlášení příměří v Idlíbu.
Neválčíme s Ruske ani s Iránem, to není náš cíl, bojujeme pouze s režimem prezidenta Asada.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

vakcína Sputnik V

Němci toho mají dost, nakoupí Sputnik V

Německo má zájem o nákup Sputnik vakcíny, přestože Evropská komise nemá v úmyslu jednat s …

Facebook bezpečnost

Unik citlivých dat o stovkách miliónů uživatelů Facebooku

Mezi uniklými uživatelskými daty z Facebooku, která se o víkendu objevila na internetu, jsou i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *