Erdogan hází do ringu ručník, doufá v domluvu s Putinem o příměří v Idlíbu

Erdogan doufá v zítřejší dohodu s Putinem, situace v Idlíbu se nevyvíjí podle jeho představ, postup syrské armády se nedaří zadržet, hrozí pád Idlíbu a velká turecká blamáž, proto Erdogan šáhl i po vydírání EU uprchlickou vlnou, kterou vyvolal v neděli a několik desítek tisíc uprchlíků se poté dalo do pohybu směrem k hranicím s Řeckem a Bulharskem.

Po několika dnech přetahování se protureckých sil teroristické organizace Al-Nusra a syrské armády o strategické město Sarakib, dnes přišly zprávy, že toto město na  strategické křižovatce dálnic M5 vedoucí napříč zemí a M4 , již plně kontroluje syrská armáda. Zároveň Turecko oznámilo, že v bojích při dělostřeleckých přepadech ztratilo další dva své vojáky. Což je další špatná zpráva pro Erdogana po ztrátě několika desítek vojáků v předchozích dnech. Turecku se tak nedaří zastavit ofenzívu vládních sil v provincii Idlíb. Na pro Turecko špatně vyvíjející se situaci v Idlíbu reagoval Erdogan otevřením hranic pro uprchlíky, aby vytvořil tlak na EU, dávající prostor k její intervenci. Mezitím také svoji delegaci do syrské provincie vyslalo také OSN a americký prezident D. Trump přislíbil humanitární pomoc ve výši přesahující 100 miliónů dolarů.

Turecký prezident dnes prohlásil, že od svého zítřejšího setkání s prezidentem Ruska Putinem očekává vyhlášení příměří v Idlíbu.
Neválčíme s Ruske ani s Iránem, to není náš cíl, bojujeme pouze s režimem prezidenta Asada.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

očkování Covid19

SÚKL eviduje 36 úmrtí po očkování Covid19

Za poslední týden lékový ústav zaznamenal pět případů úmrtí, která nastala po očkování proti covidu-19. …

Holandsko zastavilo vakcinaci Astra Zeneca

Holandsko dnes pozastavilo vakcinaci s vakcínou Covid 19 od AstraZeneca, následuje tak Irsko, Dánsko a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *