Erdogan si přijel do Bruselu pro další miliardy Euro, EU vydírá migranty z Turecka i Sýrie

Každý už asi viděl videa jak turecký pancéřovaný vůz bourá hraniční plot, turečtí pohraničníci pálí na řeckou stranu hranice slzný plyn, aby poskytli krytí migrantům pokoušející o násilný přechod hranic nebo jak turečtí představitelé sváží autobusy s migranty ze vnitrozemí poté co je proškolili jak postupovat na hranicích. Spekuluje se i o záměrném vyvolání požárů v uprchlickém táboře na ostrově Lesbos. Včera svoje vydírání vystupňoval Erdogan hrozbou eskalace válečného konfliktu v Idlíbu jednostrannými tureckými akcemi.
Podle všeho se mu daří a Brusel mu pošle další miliardy Eur k financování války v Sýrii a udržení se u moci v Turecku.

Jen za posledních 24 hodin řecké bezpečnostní síly zabránily 1646 migrantům v nelegálním přechodu hranic, vláda Řecka tak nevyslyšela výzvu Erdogana k otevření hranic pro uprchlíky s tím, že beztak v Řecku nezůstanou a poputují dále. Německo, přes odpor veřejnosti, ráno nakonec slíbilo poskytnutí azylu 1500 dětem a nezletilým, poté co minulý týden odmítl Bundestag návrh na přijetí hned 5000 migrantů z řeckých ostrovů.
Už podle dohody z roku 2016, Turecko dostane 6 miliard Eur, t čehož už bylo cca 4,7 mld. alokováno a 2,3 mld. Euro dokonce vyplaceno. Erdoganovi je to ale zjevně málo útočí na EU vlnou migrantů, kterou sám vyvolal, kromě uprchlíku ze syrské provincie Idlíb do ní zapojil migranty dlouhodobě pobývající na území Turecka z několika dalších států.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

očkování Covid19

SÚKL eviduje 36 úmrtí po očkování Covid19

Za poslední týden lékový ústav zaznamenal pět případů úmrtí, která nastala po očkování proti covidu-19. …

Holandsko zastavilo vakcinaci Astra Zeneca

Holandsko dnes pozastavilo vakcinaci s vakcínou Covid 19 od AstraZeneca, následuje tak Irsko, Dánsko a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *