Erdogan si vymodlil na Putinovi příměří v Sýrii, pár hodin poté se opět bojuje

Včera večer agentury přinesly zprávy, že po  několikahodinovém jednání bylo dosaženo dohody o příměří v syrské provincii Idlíbu, kterou požadoval Erdogan. Jen pár hodin poté se ale opět rozhořeli těžké boje se ztrátami na životech na obou stranách. Technická část dohody o příměří má být hotova do týdne.
“V kritických chvílích jsme byli vždy schopni dosáhnout kompromisu”, komentoval příměří prezident Putin.
Zajímavostí je, že turecká delegace měla možnost během jednání sledovat portrét Kateřiny Veliké, která 2x porazila Otomanskou říši na hlavu, připojila k Ruské carské říši Krym a změnila mocenské poměry v regionu.

Dohoda o příměří podle všeho bude fakticky konzervovat územní zisky vládních syrských vojsk z posledních týdnů, odvrátí ale bezprostřední hrozbu pádu Idlíbu do jejich rukou. Kolem strategické dálnice M4 má být zřízen bezpečnostní koridor široký z každé strany několik kilometrů i to nahrává spíše vládnímu vojsku a umožní obcházet sankce uvalené na Sýrii. Někteří představitelé opozice již deklarovali své zklamání z podmínek příměří.
Příměří vstoupilo v platnost o půlnoci, noc proběhla relativně klidně nicméně hned pár hodin poté se rozhořeli opět boje mezi syrskými vládními jednotkami a militanty opozice.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

očkování Covid19

SÚKL eviduje 36 úmrtí po očkování Covid19

Za poslední týden lékový ústav zaznamenal pět případů úmrtí, která nastala po očkování proti covidu-19. …

Holandsko zastavilo vakcinaci Astra Zeneca

Holandsko dnes pozastavilo vakcinaci s vakcínou Covid 19 od AstraZeneca, následuje tak Irsko, Dánsko a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *