FRANCIE: Památník učitele zavražděného islamisty byl poničen vandaly

FRANCIE: Památník učitele zavražděného islamisty byl poničen vandaly
 
Francouzské úřady zahájily vyšetřování poté, co pomník Samuela Patyho – francouzského středoškolského učitele, kterého sťal islamistický terorista – zničila skupina vandalů…
zdroj: bfmtv.com
Prokuratura v Digne-les-Bains, francouzské obci nacházející se v oblasti Provence-Alpes-Côte d’Azur na jihovýchodě Francie, zahájila oficiální vyšetřování incidentu, kde podle svědků, kteří viděli skupina která použila kameny k rozbití skleněné expozice památníku.
K drzému vandalskému činu došlo poté, co bylo minulý měsíc odhaleno několik pamětních míst Patyho u příležitosti prvního výročí předčasné smrti učitele dějepisu. Samuel Paty byl sťat v říjnu 2020 čečenským žadatelem o azyl na pařížském předměstí poté, co své třídě ukázal karikatury proroka Mohameda.
Pocty zavražděnému učiteli vyvolaly nepřátelství i v některých částech „francouzské“ populace.
Minulý měsíc, během pocty Samuelu Patymu na střední škole Jean-Zay v departementu Drôme v jihovýchodní Francii, křičel 11letý student „Allahu Akbar“. Když učitelé o incidentu informovali studentova otce, odpověděl představitelům školy, že podporuje chování svého syna a vyhrožuje zaměstnancům.
Situace se dále vyhrotila, když se ve škole objevil otec a vyhrožoval vypálením. Představitelé školy zavolali policii, která se okamžitě dostavila a 43 letého otce zatkla. Podle žalobců policie při prohlídce mužova majetku našla několik zbraní, včetně meče, a radikální islámskou salafistickou literaturu.
zdroj: bfmtv.com
Hodnocení

Facebook Comments

About TGM

Check Also

USA: Studenti z Arizony požadují vyloučení Kylea Rittenhouse ze školy

USA: Studenti z Arizony požadují vyloučení Kylea Rittenhouse ze školy   Skupina levicových studentů na …

BOSNA & HERCEGOVINA: Vůdce bosenských Srbů Milorad Dodik: “Nezvolili mě proto, abych byl zbabělý”

BOSNA & HERCEGOVINA: Vůdce bosenských Srbů Milorad Dodik: “Nezvolili mě proto, abych byl zbabělý”   …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *