“Generál Čínský virus” ochromil grandiozní manévry NATO v Evropě.

Chystané ambiciozní manévry evropských členů NATO a USA v Evropě jsou ochromeny. Manévry NATO, které byly ohlášeny jako největší za posledních 25 let, budou redukovány na víceméně symbolickou úroveň. Již několik desítek vojáků USA v Evropě je infikováno koronavirem Covin-19 a cca 2.600 byla nařízena karanténa. Vojákům bylo také nařízeno odložit svoje cesty zpět do USA o 60 dní.
Epidemiologická situace není manévrům NATO pod názvem “Obránce Evropy 2020” nakloněna a chystané aktivity tak bude nutné redukovat přibližně na třetinu, uvádí ve zprávě generál letectva USA Tod Walters.

(U.S. Army photo/Kimberly Spinner)

Epidemie koronaviru Covid-19 zasáhla nejdříve velení operace. Na konferenci ve Wiesbadenu 6. března se nejdříve nakazil polský generál Jaroslav Mika a na základě toho pak v preventivní samoizolaci skončil celý štáb velitele amerických pozemních sil v Evropě Christophera Cavoliho včetně jeho samotného. USA chtěly na manévry v Evropě vyslat kromě již v Evropě jednotek dislokovaných dalších 20,000 vojáků povolaných pro účely cvičení. Již dříve velení NATO omezení rozsahu manévrů připustilo, neuvedlo však konkrétní čísla. Podle posledních zpráv má být kontingent nově povolaných vojáků omezen na cca 5.000. Definitivní podoba manévrů ještě nebyla stanovena a je možné, že ještě dojde ke změnám na základě aktuálního vývoje situace.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

Hřib v “Máme slovo”, SSSR byl první dva roky války spojencem Hitlera

Nehorázná lež šířená ve jménu přepsání dějin ústy primátora Prahy. Dává mu k tomu ochotně …

Jak se mění historie aneb Jílková a “Máte slovo”. Koněv nařídil bombardování v míru, aby povraždil ženy a děti.

Sledovat “Máte Slovo” je obecně zážitek jen pro otrlé. Pořad celkově připomíná totalitní divadelní soudní …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *