Hřib v “Máme slovo”, SSSR byl první dva roky války spojencem Hitlera

Nehorázná lež šířená ve jménu přepsání dějin ústy primátora Prahy. Dává mu k tomu ochotně prostor Česká televize, veřejnoprávní médium, které v Máte Slovo pravidelně předvádí “demokratickou show”. V ní, jak všichni víme, vždy zvítězí ten “spravný” názor. V rámci přesně stanoveného scénáře tak proti sobě vždy “spravedlivě” postaví neoblíbeného komunistu tradičního střihu, aby hájil dějinnou pravdu, která s politikou nemá nic společného, a inteligentního uhlazeného politika moderního stylu nechá šířit lži. Opravdu show ne nepodobná té nacistické z pera Josefa Goebellse. Není bez zajímavosti, že na poslední chvíli ČT z této show stáhla Pavla Novotného. Ten se Leo Luzarovi měl postavit původně. Nahradila ho primátorem Hřibem. Vypadáto, že v rámci boje za pravdu přichází doba podobná té, kdy pouliční rváče v uniformách SA, ty, kteří nacistickou pravdu prosadili, nahradili nažehlení a švarní SS.  SS totiž budou už jen omílat pořád dokola a budou při tom vypadat kulturněji a pohledně. Navíc z nich nebude táhnout levná kořalka a pivo. Prostě budou mít k veřejně žádoucímu archetypu “árijce” podstatně blíže. A navíc se to tak nějak lépe marketingově prodává. 

Primátor Prahy Zdeněk Hřib s nacisitickým pohledem na historii a průběh II sv. války

To že SSSR byl 2 roky spojenec Německa ve válce je samožřejmě naprostý nesmysl. Daleko blíže pravdě jsou ale jiná tvrzení.
Například to, že II. světovou válku začali naši spojenci Anglie a Francie, kteří společně s Hitlerem a Mussolinim podepsali Mnichovský diktát. Ten nám nařizoval Hitlerovi postoupit pohraniční okresy ČSR, což fakticky odsoudilo znamenalo vydat v šanc Hitlerovi celé ČSR.
Můžeme také tvrdit, že minimálně do atentátu na Heydricha v půlce roku 1942 byla spojencem i anektovaná a zcela normalizovaná “česká” část ČSR. Ta produkovala pro Hitlera obrovskou část válečného materiálu i výzbroje. Pro zajímavost cca 20 % divizí z cca 220 stojících v červenci 1941 proti SSSR bylo přímo vyybrojeno českými zbraněmi.  Na obsazování Evropy měly české zbraně ještě větší podíl.
Můžeme taky tvrdit, že spojencem Hitlera bylo Polsko, které se později stalo jeho obětí. V září 1938 si ale ochotně kouslo do ČSR a obsadilo Těšínsko. Spojeneckou  smlouvu s Hitlerem ostatně uzavřelo ostatně o skoro 5 let dříve než SSSR v roce 1934. Polsko samotné se těžko pak může divit SSSR. V září 1939 SSSR obsadil sporná území z konce I. světové války.  Ta mu byla odňata Polskem po 1. světové válce. Když samo  Polsko to samé učinilo ve spolupráci s Hitlerem Československu rok předtím.

Kdo tedy byl nebo nebyl spojencem Hitlera v červenci roku 1941, když se chystal napadnou Rusko?
USA byly mimo hru a tlumily jejich hospodářskou spolupráci s Hitlerem, která ještě pár let před tím vzkvétala. Anglie byla na kolenou, respektive měla dost starostí sama se sebou, situace v Severní Africe byla na pokraji prohry, Tobruk byl mnoho měsíců obklíčen.
Kdo tedy stál po boku Hitlera při útoku v červenci roku 1941 na SSSR?
Itálie, Rumunsko, Finsko, Maďarsko, Chorvatsko, Slovensko, Lotyši, Litevci, Estonci, Francouzi, Španělé, Belgičané, Holanďané, Skandinávci, Češi a Moravané. Část států i národů se později dobrovolně či nedobrovolně vykoupila krví ze spojenectví s Hitlerem a přešla na spojeneckou stranu.
Spojeneckých smluv s Hitlerem bylo dříve nebo později v Evropě podepsáno mnoho. V jediné zemi však tato smlouva platila pouhé dva dni. Touto zemí byla Jugoslávie, kde prakticky okamžitě po podepsání smlouvy došlo k povstání podporovaného armádou. Hitler, který chtěl napadnout SSSR již na jaře 1941, byl nucen své plány změnit a zabývat se Balkánem. K Moskvě pak nedorazil za ideálního počasí v červenci ale až v listopadu, kdy už všude vládla krutá zima. Jugoslávský lid pak tato troufalost stála více než milión životů obyvatel nežidovského původu.

 

 

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

vakcína Sputnik V

Němci toho mají dost, nakoupí Sputnik V

Německo má zájem o nákup Sputnik vakcíny, přestože Evropská komise nemá v úmyslu jednat s …

Facebook bezpečnost

Unik citlivých dat o stovkách miliónů uživatelů Facebooku

Mezi uniklými uživatelskými daty z Facebooku, která se o víkendu objevila na internetu, jsou i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *