Itálie ve válce s koronavirem, 27.000 nemocných, přes 2500 mrtvých

Itálie hlásí za včerejšek 345 mrtvých oproti pondělním 349 a přes 2,500 nově nakažených následkem pandemie koronaviru Covid-19. Celkově bylo v Itálii nakaženo přes 31,000 osob, z nich pak přes 2500 zemřelo a naopak 3000 se uzdravilo. Díky přetíženému zdravotnímu systému bohužel úmrtnost stoupá. Celkově jsou odborníci přesvědčeni, že kolapsu systému lze předejít jen s použitím těch nejtvrdších opatření, ani v příštích dnech nelze očekávat pokles hrozných čísel, spíše naopak setrvají v růstu. Mezi zemřelými většinu tvoří většinu muži kolem 80 let často i s jinými zdravotními problémy.

Nejhorší situace je v severní Itálii v provincii Lombardie, odkud je hlášeno více než 60 procent případů onemocnění. Bergamo například hlásí úplnou naplněnost lůžek intenzivní péče. Armáda se chystá v Bergamu otevřít polní nemocnici specializovanou na léčbu koronaviru Covid-19. Pacienti vyžadující intenzívní péči jsou z tohoto regionu pokud je to možné převezeni jinam.
Do Itálie má také dorazit již druhý tým expertů z Číny, který sebou veze 30 plicních ventilátorů, 200 tis roušek a dalších 8 tun zdravotnického materiálu.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

očkování Covid19

SÚKL eviduje 36 úmrtí po očkování Covid19

Za poslední týden lékový ústav zaznamenal pět případů úmrtí, která nastala po očkování proti covidu-19. …

Holandsko zastavilo vakcinaci Astra Zeneca

Holandsko dnes pozastavilo vakcinaci s vakcínou Covid 19 od AstraZeneca, následuje tak Irsko, Dánsko a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *