Itálie ve válce s koronavirem, 27.000 nemocných, přes 2500 mrtvých

Itálie hlásí za včerejšek 345 mrtvých oproti pondělním 349 a přes 2,500 nově nakažených následkem pandemie koronaviru Covid-19. Celkově bylo v Itálii nakaženo přes 31,000 osob, z nich pak přes 2500 zemřelo a naopak 3000 se uzdravilo. Díky přetíženému zdravotnímu systému bohužel úmrtnost stoupá. Celkově jsou odborníci přesvědčeni, že kolapsu systému lze předejít jen s použitím těch nejtvrdších opatření, ani v příštích dnech nelze očekávat pokles hrozných čísel, spíše naopak setrvají v růstu. Mezi zemřelými většinu tvoří většinu muži kolem 80 let často i s jinými zdravotními problémy.

Nejhorší situace je v severní Itálii v provincii Lombardie, odkud je hlášeno více než 60 procent případů onemocnění. Bergamo například hlásí úplnou naplněnost lůžek intenzivní péče. Armáda se chystá v Bergamu otevřít polní nemocnici specializovanou na léčbu koronaviru Covid-19. Pacienti vyžadující intenzívní péči jsou z tohoto regionu pokud je to možné převezeni jinam.
Do Itálie má také dorazit již druhý tým expertů z Číny, který sebou veze 30 plicních ventilátorů, 200 tis roušek a dalších 8 tun zdravotnického materiálu.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

vakcína Sputnik V

Němci toho mají dost, nakoupí Sputnik V

Německo má zájem o nákup Sputnik vakcíny, přestože Evropská komise nemá v úmyslu jednat s …

Facebook bezpečnost

Unik citlivých dat o stovkách miliónů uživatelů Facebooku

Mezi uniklými uživatelskými daty z Facebooku, která se o víkendu objevila na internetu, jsou i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *