Je dusno mezi AFD a Le Penovou zažehnáno?

Jsou problémy mezi Le Penovou a AFD zažehnány? Za jakou cenu? 

Le Penová vyzývá AfD, aby se distancovala od myšlenky “remigrace”.

Alice Weidelová po setkání s pravicovou populistkou Marine Le Penovou zdůraznila podobný přístup obou stran. Strana Le Penové se však nyní opět distancuje. Národní sdružení (RN) požaduje od AfD “písemný závazek”, že potvrdí, že myšlenka “remigrace” nikdy nebude součástí programu strany. Řekl to Thibaut François, zástupce RN ve Francii.

V úterý se Marine Le Penová, předseda strany RN Jordan Bardella a Alice Weidelová setkali na obědě v Paříži. Spolupředseda AfD o tomto setkání na X napsal: “Diskutovali jsme o mnoha politických tématech a zjistili jsme, že sledujeme stejné přístupy k řešení velkých problémů dneška.” Vyjádřila vděčnost za vřelé přijetí, Weidelová vnímá oběd jako projev sblížení poté, co se Le Penová v lednu distancovala od AfD. Důvodem bylo zveřejnění výzkumu o tajném setkání Düsseldorfského fóra, sdružení politiků AfD, pravicových podnikatelů, kádrů Identitárního hnutí, členů WerteUnion a dalších pravičáků. Novináři tehdy toto zjištění nazvali jako “příliš radikální” pro Le Penovou. Le Penová tehdy řekla, že “absolutně nesouhlasí” s myšlenkou masového vyhošťování cizinců a “neasimilovaných” občanů. Pokud AfD tuto myšlenku podporuje, vidí ostrý kontrast mezi svými stranami. “Uvidíme, zda tyto rozdíly ovlivní naši schopnost spolupracovat,” řekla.

Národní sdružení a AfD jsou členy skupiny “Identita a demokracie” v Evropském parlamentu. Parlamentní skupina pravicově populistických, nacionalistických a krajně pravicových stran vznikla po volbách do Evropského parlamentu v roce 2019. Členové italské Ligy a Svobodné strany Rakouska (FPÖ) patří také ke skupině, do skupiny mimo jiné patří i české SPD. 

About A&F

Check Also

Ukrajina směřuje k porážce píše Politico

Víte proč? Málo munice, málo zbraní? Nemá kdo bojovat? Je to mimo jiné proto, že …

Svět okem Raptora 17/24 CZ

V dnešním díle magazínu Svět okem Raptora promluví profesor Zhu Min o spolupráci Číny a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *