Jsme na prahu války s Ruskem? Petříček hodnotí naše vztahy s RF na horší dostatečnou

Ministr zahraničí Petříček ohodnotil naše diplomatické vztahy s Ruskem horší 4. Tedy známkou na samém okraji “propadnutí”.
Někdo je spokojen, protože Rusko nesnáší. Někdo je znepokojen, protože považuje dobré a silné diplomatické vztahy za základ míru a dobré spolupráce. Sám ministr Petříček může být ale rozhodně spokojen. Jeho práci lze hodnotit na výbornou. Plní svůj úkol a to zlikvidovat jakékoliv diplomatické vztahy mezi Ruskem a ČR. Za dobu jeho kralování na ministerstvu zahraničí se mu podařilo posunout naše diplomatické vztahy z dobrých na téměř nedostatečné. Ne, to opravdu neznamená válku, ale totální ztrátu komunikace a možnosti ovlivnit chod věcí. Fakticky se tak vracíme do podoby protektorátu “Böhmen und Mähren” a Třetí Říše. Tentokrát nemá naše zájmy chránit III. Říše ale EU. Milovníci EU jsou spokojení, křepčí radostí. Mohlo by se zdát, že EU jako velký celek zastane naše zájmy lépe. Mohl by, ale nezastane. Proč?

 

 

suverénní diplomatické vztahy “protektorátu” Česko s Ruskem jsou nežádoucí, Petr Kolář vlevo, Ondřej Kolář ve středu, ministr Petříček vpravo, strážci “evropských hodnot” a hrobaři české nezávislé diplomacie ve prospěch jiných

Evropská unie není nic jiného než pakt mezi Francií a Německem. Pochopila to i Velká Británie, která odešla. Mohlo by se zdát, že zájmy EU jsou nadřazeny zájmům Německa a Francie, ale nejsou. Kdykoliv to, co je domluveno na úrovni EU a nevyhovuje, přichází buď společná nebo individuální reakce Francie a Německa. Jejichž diplomaté pak domluví a nastaví vztahy pro své země a pokud je třeba rozhodnutí, následně ho vnutí i na úrovni Evropské unie. Úkolem ministra Petříčka je pak zlikvidovat nezávislé diplomatické vztahy České republiky a vyvolat úplnou závislost ČR na našich partnerech v EU a EU. Reálně to pak znamená, že naším protektorem se opět stává Německo. Německo bude a prakticky již je tím, kdo rozhodne, v čem můžeme a nemůžeme s Ruskem spolupracovat. Jsou to právě milovníci EU, kteří často kritizují smlouvu o spolupráci Ribbentrop-Molotov.  Tu Rusko uzavřelo s Německem jako jedna z posledních zemí těsně před druhou světovou válkou a po anexi českého pohraničí Německem na základě Mnichovského diktátu podepsaného za naše spojence právě Francií a Velkou Británií. V této souvislosti je třeba říci, že do II. světové války jsme fakticky vstupovali na straně Německa jako jeho protektorát. Zásobovali jsme německou válečnou mašinérii obrovským množstvím válečného materiálu. Na spojeneckou stranu Československo dostal až skoro o 3 roky později atentát na říšského protektora Heydricha, který stál desítky tisíc českých životů a současně s tím vůle Stalina postavit se za nás a samozřejmě i jeho zájmy v ČSR.

Ministr Petříček v roli hrobaře české nezávislé diplomacie, dokázal zhoršit vztahy s Ruskou federací téměř o dva stupně, z dobrých na téměř nedostatečné.

Sečteno a podtrženo, kdo chce, aby se “o nás bez nás” nadále domlouvaly mocnosti či spíše Rusko s Německem, podporuje zhoršování vztahů s Ruskem a může být spokojen. Cílem české diplomacie by ale měly být nezávislé, suverénní vztahy s Ruskem i dalšími státy. Zatím je ale bohužel opak pravdou.
Po armádě, která se rozpustila neznámo kde v NATO, ztrácíme i diplomatickou váhu. Následně bude obětována česká koruna, která společně s nadvládou nadnárodních korporací ukončí definitivně naši nezávislost ekonomickou a jak napsal maltský velvyslanec ve Finsku, ideály Hitlera budou frau Merkel po 75 letech “mírově” naplněny. Konec koncům Hitler také nechtěl po mocnostech válku, jen podpis Mnichovského diktátu a příjetí ochrany a hřejivého obětí křídel III. Říše v podobě protektorátu “Böhmen und Mähren”.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

vakcína Sputnik V

Němci toho mají dost, nakoupí Sputnik V

Německo má zájem o nákup Sputnik vakcíny, přestože Evropská komise nemá v úmyslu jednat s …

Facebook bezpečnost

Unik citlivých dat o stovkách miliónů uživatelů Facebooku

Mezi uniklými uživatelskými daty z Facebooku, která se o víkendu objevila na internetu, jsou i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *