Jsou ceny energetických komodit celosvětovým problémem?

V Evropě již nejméně 2 roky řešíme energetickou krizi a to ve více komoditách. Ceny energií jsou dennodenním tématem nejen v médiích ale i v mnoha rodinách. Na evropském kontinentu krize přišla hlavně v rámci války na Ukrajině. Jak to však mají na jiných kontinentech? Dnes se podíváme blíže na Nigérii. Ta aktuálně řeší velký problém nedostupnosti zásob LPG pro místní trh. Ta je způsobena převážně vysokou cenou, která vznikla na základě poptávky ze zahraničí. Nigérie tak musela přijít s plánem na ochranu domácího trhu. Mimo limitu na vývoz a úpravy prodejních cen pro vnitrostátní trh /jak pro domácnosti tak i pro průmysl/ používá tyto další nástroje:

Podpora výstavby nových plynovodů, zkapalňovacích zařízení a skladovacích kapacit, které by zvýšily nabídku a snížily náklady na dopravu a distribuci LPG.
Zavedení dotací a subvencí pro LPG, které by snížily cenu pro koncové spotřebitele a podpořily přechod na ekologičtější palivo.
Zlepšení regulace a dohledu nad trhem s LPG, které by zajistily transparentnost, konkurenci a kvalitu LPG.
Tyto plány jsou součástí národní strategie rozvoje plynárenského sektoru, která si klade za cíl zvýšit podíl LPG na celkové spotřebě energie v Nigérii z 8 % v roce 2020 na 30 % v roce 2030.

Reportáž můžete vidět v rámci našeho nového magazínu: Svět okem Raptora. Ten je dostupný na youtube kanálu: https://youtu.be/uZONNApqlHk?si=ut-GJHO4sspv–rA

About A&F

Check Also

Voice of Europe operace idiotů nebo akce pro idioty a provokace?

Prolog a vůbec to nejdůležitější, ještě je čas zabránit globálnímu střetu. Hned na začátku je …

Dva ztracené roky, němečtí průmyslníci se pustili do kancléře Šolce

Ohrožená “strategická suverenita Německa” Současný prezident BDI Siegfried Russwurm upozorňuje, že špatnou cestou se vláda …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *