Kdo vlastně napadl českou ambasádu v Rusku?

Jak víte, tak česká ambasáda v Moskvě byla napadena v neděli několika maskovanými postavami. Česká média akt označila za akci extrémních ruských nacionalistů, kteří hrozí Česku opětovným vysláním tanků, odvetě za svržení pomníku maršála Koněva na Praze 6. Na internetu se k akci přihlásilo politické seskupení “Jiné Rusko” založené a vedené Garry Kasparovem. Šachista a známý protiputinovský aktivista, který chtěl za toto politické seskupení kandidovat i na prezidenta, vystoupil i v Evropském parlamentu. Napsali jsme, že pan Kasparov je podporován z EU a Německa a že je zájmem právě Německa, aby naše vztahy s Ruskem byly co nejhorší. Nejde ani tak o politiku jako o peníze. Na obchod s Ruskem chtějí mít německé firmy prostě monopol a Česko v rámci EU patří do zóny vlivu Německa.

 

Příkladů, jak je z EU podporována protiputinovská opozice, najdeme stovky. Mnozí by s tím i souhlasili. To, co je však podezřelé, je, že jsou to právě německé firmy i vláda, která se s Ruskem nakonec vždy dohodne a ve výsledku vždy vydělá politicky i ekonomicky. Nám zbude prázdná kapsa a nenávist vůči Rusku. Tedy alespoň většině. Pár politických subjektů, neziskovek a novinářů dostává za tuto situaci a nenávistný postoj velmi slušnou podporu v podobě grantů a financování projektů i darů.

Jedním z mnoha případů je třeba projekt Fórum 2000. Ten je založený Václavem Havlem. V rámci tohoto projektu se jednoho roku v Praze sešli na pokec Tomáš Halík, Dalajláma a právě čirou náhodou Garry Kasparov. A kdo projekt podpořil a sponzoroval? Jen namátkou nadace Friedrich Naumann Foundation blízká německé straně FDP, která si mimo jiné klade za cíl integraci minorit, boj s nacionalismem a eurosketiky. Můžeme pokračovat “neněmeckou” Škoda Auto a.s., která s Putinovským Ruskem určitě ale vůbec nespolupracuje. S EU pak určitě nemá nic společného ani Evropská komise a Evropský parlament, kteří byli partnery akce. No a jak je to s Dalajlámou? Tam ruka ruku myje, Taiwan resp. Taipei economic and cultural office a Taiwan foundation for Democracy zaplatí účast protičínského aktivisty v Praze na Fóru 2000 a Praha vypoví partnerskou smlouvu s Pekingem. S Čínou bude zase zvesela obchodovat jen Německo a my ostrouháme. Ve jménech sponzorů pak najdete taková globální nadnárodní jména jako jsou Generals Motors nebo konzultanty největších nadnárodních korporátů Deloitte.
Ještě se Vám zdá vše náhoda a nic s ničím vlastně nesouvisí?

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

očkování Covid19

SÚKL eviduje 36 úmrtí po očkování Covid19

Za poslední týden lékový ústav zaznamenal pět případů úmrtí, která nastala po očkování proti covidu-19. …

Holandsko zastavilo vakcinaci Astra Zeneca

Holandsko dnes pozastavilo vakcinaci s vakcínou Covid 19 od AstraZeneca, následuje tak Irsko, Dánsko a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *