Když Rakouský kancléř Nehammer & spol nosí sváteční kroj, je to prý nacistické

Podle Rakouských sluníček, když si na svátek obleče “dirndl”, politik/politička, je to skrytá propagace nacismu…

Útoky na tradice, jsou prostě agendou všech sluníček na světě, Rakousko nevyjímaje, u nás zase Piráti a Zelení, řešili o víkendu Velikonoce a jejich tradice…

O velikonoční neděli vzbudil rozruch tweet komorního radního vídeňské komory práce, který byl mezitím smazán. S odkazem na fotografii kancléře Karla Nehammera popsal tradiční kroj jako „nacistický kodex“.

Vídeňský fyzik Georg Hanisch rozproudil diskuzi tweetem, ve kterém je finská premiérka Sanna Marinová v černých džínách a kožené bundě a vedle na fotografii kancléř Karl Nehammer, dolnorakouská hejtmanka Johanna Mikl Leitner a ministryně obrany Klaudia Tanner – všichni tři oblečeni konzervativně do tradičních sak nebo dirndlů. „Finsko vs. Rakousko,“ napsal Hanisch.

„Právní kodex pro ilegální nacisty“

Sylvia Reiss, komunikační vědkyně, z podnikové rady ÖBB a komorní radní vídeňské komory práce, využila tento tweet jako příležitost odkázat na výzkum jihotyrolské folkloristky a filozofky Elsbeth Wallnöfer na téma tradiční kroje ve své knize vydané loni na podzim „krojová mocenská politika“. V Rakousku jsou tradiční kroje „právním kodexem pro ilegální nacisty“, citoval Reiss kolem nedělního odpoledne. O několik hodin později svůj tweet smazala.

Autor: Redakce, Praha, ČR, 19.4.2022

Zdroj:

https://www.krone.at/2684433

Autor: Redakce, Praha, ČR, 19.4.2022

 

Facebook Comments

About TGM

Check Also

MRÁZ přichází z…

Za okny mráz jako v ruským filmu a myslíte si, že třeba poslanci mrznou?  Že …

Tisková konference strany PRÁVO RESPEKT ODBORNOST (PRO) (video)

Vystoupí předseda strany Jindřich Rajchl, JUDr. Tomáš Nielsen, 1. místopředseda, místopředsedové Mgr. Ondřej Svoboda a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *