Britští vědci zjistili, že…Od římského císaře po trans ženu
Zapomeňte na vše, co jste věděli o starém Římě. Britští historici tvrdí, že objevili, že starověké světové říši dočasně vládla trans žena. Má to jen jeden háček.
Radikální ideologové byli vždy připraveni udělat ty nejdobrodružnější mentální zkroucení, pokud jde o nalezení (nebo vymýšlení) údajně vědeckého základu pro jejich myšlenky. Nacisté hledali „kořeny árijské rasy“ v tibetských Himalájích a chtěli prozkoumat odkaz jejich údajných předků ze ztracené Atlantidy v Bolívii.
Dnes jsou to především představitelé gender ideologie, kteří příliš nebloudí, aby podpořili své genderové mýty. Muzeum ve Velké Británii nyní přisoudilo identitu římského císaře Elagabala jako „transwoman“ a je „docela vědecky“ založeno na historických spisech ze starověku. Podle nich panovník, narozený v roce 204, prý požádal, aby se mu říkalo „Lady“.
Muzeum North Hertfordshire spravované radou se nyní rozhodlo na císařské přání zareagovat „citlivě“ tím, že s ním bude posmrtně nakládat jako s trans ženou ze třetího století našeho letopočtu a oslovovat ho vhodnými ženskými zájmeny. V informacích o muzejní politice se uvádí, že na výstavách se budou používat zájmena, která „dotyčný možná použil sám“, nebo alternativně zájmena, která se k nim „zpětně hodí“.
Shemale Emperor zapadá do LGBTQ výstavy
Co provozovatelé zařízení ignorují, když se spoléhají na staré spisy o císaři: starověké texty se neliší od moderních internetových publikací. Ne všechno, co se v nich říká, je pravda. Většina historiků předpokládá, že popis Elagabalových preferencí genderové identity mohl být pro tu dobu typický pokus o atentát na římskou postavu. Zodpovědní za muzeum pravděpodobně opravdu chtěli věřit, že historické texty byly pravdivým záznamem císařovy otevřené transsexuality.
Ostatně díky tomu se mince z doby vlády Elagabala, která je v majetku muzea, perfektně hodí na výstavu s tématem LGBTQ, na níž dům použil stříbrný denár. V souladu s tím je spokojen i radní liberálních demokratů Keith Hoskins, výkonný člen pro umění v North Herts Council, který je řízen koalicí demokratů a labouristů. K rozhodnutí muzea učinit z římského císaře probuzenou trans ženu politik řekl: “Elagabal jasně preferoval zájmeno ‘ona’, a to je něco, co bereme v úvahu, když o ní mluvíme v moderní době.”
Pro „kulturního experta“ není tehdejší doba spojená s dnešní dobou zjevně otázkou vnímání těchto rozdílných časů. V každém případě sotva existuje jiný způsob, jak vysvětlit toto vysvětlení progresivně ahistorické domácí politiky North Hertfordshire: „Snažíme se být při používání zájmen pro lidi v minulosti stejně citliví, jako jsme pro lidi v současnosti, je to jen zdvořilé a respektující.”
Historická fakta jen překážejí
Téma LGBTQ má v kulturní instituci vysokou prioritu. Muzeum pravidelně konzultuje s příslušnými organizacemi a duhovým křídlem unie Unison, aby jeho výstavy, reklama a přednášky byly co „nejaktuálnější a inkluzivní“. Historická přesnost může nebo musí jít stranou s tak progresivním historickým povědomím.
Že tvrzení, o která se opírali jazykově a genderově citliví císařští kastráti ze Severního Hertfordshire, pocházejí od kronikáře, který sloužil císaři Severu Alexandrovi, který nastoupil na trůn po vraždě Elagabala – a že právě tato tvrzení se používají jako ospravedlnění, protože politická vražda nehraje v jejich klasifikaci dějin žádnou roli. Pokud chcete být opravdu Woke, neměli byste být příliš ostražití, pokud jde o rozlišování mezi padělky a fakty.
Autor: Redakce, Praha, ČR, 3.12.2023
Zdroj:
Facebook Comments