Koronavirus? EU zalezlá v koutě, každý sám za sebe.

Boj s koronavirem Covid-19 ukazuje totální selhání EU. V situaci globální krize nedělá vůbec nic. Kouká na to, jak její členové bojují mezi sebou o zdravotní materiál, přeplácejí se a intrikují. Podle veřejných zdrojů dokonce Německo zadržuje zásilky určené pro Rakousko, Slovensko a Švýcarsko. Jediná naděje států EU se upíná k Číně. Přežití obyvatel dané země je závislé na úrovni vztahů s Čínou, strategickým zájmům Číny a nebo prostě tím, kdo dá dřív a víc peněz. Opravdu tohle vedení EU dopustí? A je to ta EU, které chceme věřit a být její součástí?

 

Pomalu se dozvídáme, proč nejsou rošky a respirátory. Ano, před koronavirem jsme je neobjednali. Většina náší obrany i prostředky na ní určené byly přesměrovány na virtuální boj na internetu. Obrana proti “dezinformacím” ve prospěch nepřátel Ruska a Číny pro nás byla top priorita. Nic jiného nás přeci neohrožuje. Evropou znělo heslo:  Nebojte, společně to zvládneme. A co se stalo? Při prvním vážnější ohrožení jsme se rozpadli na atomy. Vedení uteklo a zalezlo do kouta a ti dole, jak to tak bývá, musí bojovat každý sám za sebe. A tak se třeba dozvídáme, že na Ukrajinu, kterou EU dlouhodobě financuje, se s kufry plných peněz vypravili zástupci jednotlivých vlád za účelem koupě vybavení. Díky tomu si zásilku určenou pro Slovensko, koupil německý odběratel, protože jeho kufr byl víc naditý. Zásilky transportované přes Německo do jiných zemí jsou Němemeckem zadržovány. V Číně jsme toho i my objednali a zaplatili také dost, ale nikdy nic nedostali. Proč asi? Prostě někdo dal více a taky byl perspektivnější. Koho zajímá nadávající ČR?

A tak teď můžeme ty krásné hodnoty a myšlenky EU vidět v praxi. Po pár dnech krize byly zapomenuty a pěkně zpátky na zem.
Každý sám za sebe, vítězí silnější a bohatší.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

očkování Covid19

SÚKL eviduje 36 úmrtí po očkování Covid19

Za poslední týden lékový ústav zaznamenal pět případů úmrtí, která nastala po očkování proti covidu-19. …

Holandsko zastavilo vakcinaci Astra Zeneca

Holandsko dnes pozastavilo vakcinaci s vakcínou Covid 19 od AstraZeneca, následuje tak Irsko, Dánsko a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *