Lidé tady umírají jako mouchy, zaved´te co nejtvrdší opatření.

Itálie opakovaně hlasí hrozivá čísla. Počet mrtvých je vyšší než v Číně a každým dne roste rychleji a rychleji, poslední číslo přírůstku mrtvých je 627 za pouhých 24 hodin. Počet infikovaných se blíží 40.000 přičemž toto číslo je spíše podhodnocené, protože testováni jsou spíše lidé s těžším průběhem nemoci. Čísla černých statistik se mění z hodiny na hodinu a mají hrozivě vzestupný trend. Z této situace zoufalý starosta nejhůře postiženého města Bergáma prohlásil: “lidé tady umírají jako mouchy” a vyzval k zavedení co nejtvrdších opatření včetně úplné blokády města.

 

V Lombardii je rozmístěna armáda, která kontroluje dodržování optření proti šíření koronaviru Covid-19. 43 procent lidí stále denně vychází ven, většina továren stále pracuje. Předpokládá se ale, že velký počet fabrik příští týden své provozy uzavře. Je to těžké rozhodnutí, Lombardie je průmyslovým srdcem severní Itálie a většina produkce je určena na vývoz. Přestože italská vláda postupně zostřuje přijatá opatření, představitelé regiónů volají ještě po jejich zostření.

Jen v Lombardii chybí momentálně cca 300 lékařů. Do služby jsou povoláni studenti i starší již penzionovaní lékaři. Pomáhat regionu budou také 2 týmy čínských lékařů. Ti s sebou přivezli i potřebný zdravotní materiál a vybavení. Lékařský tým do regionu vyslala i Kuba a Venezuela. Na sociálních sítích pomoc lékařů ze zahranič vyvolala vlnu vděčnosti a pochvalných příspěvků..

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

očkování Covid19

SÚKL eviduje 36 úmrtí po očkování Covid19

Za poslední týden lékový ústav zaznamenal pět případů úmrtí, která nastala po očkování proti covidu-19. …

Holandsko zastavilo vakcinaci Astra Zeneca

Holandsko dnes pozastavilo vakcinaci s vakcínou Covid 19 od AstraZeneca, následuje tak Irsko, Dánsko a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *