Máme kriticky málo lůžek i personálu, tvrdí guvernér New Yorku

Ať už se naplní jakýkoliv z realistických scénářů naše nemocniční kapacity nestačí, tvrdí guvernér státu New York Endrew Cuomo. New York disponuje momentálně cca 54 tisíci lůžky. V dnešní situaci koronavirové pandémie jich potřebuje reálně o 100 tisíc více, proto New York urychleně vyhledává a připravuje nové provizorní kapacity. Nedostatek lůžek není jediné s čím New York bojuje, nedostává se ani nemocničního personálu ani zdravotnického vybavení a materiálu. Na sociálních sítích se objevily obrázky, jak personál nemocnic místo ochranných obleků používá pytle na odpadky. Personálně vypomáhají jiné státy USA.


Až smrt kolegy donutila sestry jedné z NY nemocnic otevřeně vystoupit a informovat veřejnost. 48 letý Kious Kelly, který se staral o nemocné koronavirovou nákazou v jedné z nemocnic na Manhattenu, zemřel v úterý. Nemocnice smrt jednoho z členů zdravotnické týmu potvrdila s tím, že zemřel další hrdina, kolega a přítel.
Zdravotnický tým nemocnice tvrdí, že smrt kolegy souvisí s kritickým nedostatkem ochranných prostředků a základního materiálu.
V New Yorku je infikováno přes 37 tisíc osob, z nich je cca 5.300 hospitalizováno. Počet zemřelých v USA překročil 1000 osob a celkový počet nakažených se blíží 75.000.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

očkování Covid19

SÚKL eviduje 36 úmrtí po očkování Covid19

Za poslední týden lékový ústav zaznamenal pět případů úmrtí, která nastala po očkování proti covidu-19. …

Holandsko zastavilo vakcinaci Astra Zeneca

Holandsko dnes pozastavilo vakcinaci s vakcínou Covid 19 od AstraZeneca, následuje tak Irsko, Dánsko a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *