Merkel promluvila k národu: Německo změní hotely a sportovní haly na nemocnice.

Německá vláda představila plán, který má změnit vybrané hotely a haly na nemocnice. Připravuje se tak na vlnu infikovaných koronavirem Covid-19, která pro něj může znamenat i milion hospitalizovaných během několia přístích měsíců. V tuto chvíli má Německo k dispozici cca 25 tis nemocničních lůžek. Kapacity musí zněkolikanásobit. Klíčové jsou především lůžka intenzívní péče s možností plicní ventilace.

Kancléřka Merkel se včera v mimořádném televizním projevu obrátila k národu.  Apelovala na dodržování pravidel a označila současný stav za největší výzvu pro Německo od konce druhé světové války, doslova řekla: “Je to vážné a berte to vážně.”

Angela Merkel ve včerejším projevu k národu dále řekla: “Jsme svědky opatření, které poválečné Německo nepamatuje. Apeluji na Vás,  respektujte pravidla, která platí ale i ta která ještě budou přijata. My, vláda pečlivě zvážíme, co je ještě nutné a co je třeba. Vakcína ani léčba neexistuje. Jediné, co můžeme udělat, je omezit šíření viru. Musíme epidemii rozložit do několika měsíců a získat čas. Čas potřebujeme k vývoji vakcíny i léků a dále i k tomu, abychom nemocným mohli zajistit tu nejleší péči.” Svůj projev zakončila slovy: “Uděláme vše, co bude potřeba. Následující týdny budou těžké. Jsem pevně přesvědčena, že tuhle krizi zvládneme, opatrujte sebe i své blízké.”

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

očkování Covid19

SÚKL eviduje 36 úmrtí po očkování Covid19

Za poslední týden lékový ústav zaznamenal pět případů úmrtí, která nastala po očkování proti covidu-19. …

Holandsko zastavilo vakcinaci Astra Zeneca

Holandsko dnes pozastavilo vakcinaci s vakcínou Covid 19 od AstraZeneca, následuje tak Irsko, Dánsko a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *