Merkel promluvila k národu: Německo změní hotely a sportovní haly na nemocnice.

Německá vláda představila plán, který má změnit vybrané hotely a haly na nemocnice. Připravuje se tak na vlnu infikovaných koronavirem Covid-19, která pro něj může znamenat i milion hospitalizovaných během několia přístích měsíců. V tuto chvíli má Německo k dispozici cca 25 tis nemocničních lůžek. Kapacity musí zněkolikanásobit. Klíčové jsou především lůžka intenzívní péče s možností plicní ventilace.

Kancléřka Merkel se včera v mimořádném televizním projevu obrátila k národu.  Apelovala na dodržování pravidel a označila současný stav za největší výzvu pro Německo od konce druhé světové války, doslova řekla: “Je to vážné a berte to vážně.”

Angela Merkel ve včerejším projevu k národu dále řekla: “Jsme svědky opatření, které poválečné Německo nepamatuje. Apeluji na Vás,  respektujte pravidla, která platí ale i ta která ještě budou přijata. My, vláda pečlivě zvážíme, co je ještě nutné a co je třeba. Vakcína ani léčba neexistuje. Jediné, co můžeme udělat, je omezit šíření viru. Musíme epidemii rozložit do několika měsíců a získat čas. Čas potřebujeme k vývoji vakcíny i léků a dále i k tomu, abychom nemocným mohli zajistit tu nejleší péči.” Svůj projev zakončila slovy: “Uděláme vše, co bude potřeba. Následující týdny budou těžké. Jsem pevně přesvědčena, že tuhle krizi zvládneme, opatrujte sebe i své blízké.”

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

vakcína Sputnik V

Němci toho mají dost, nakoupí Sputnik V

Německo má zájem o nákup Sputnik vakcíny, přestože Evropská komise nemá v úmyslu jednat s …

Facebook bezpečnost

Unik citlivých dat o stovkách miliónů uživatelů Facebooku

Mezi uniklými uživatelskými daty z Facebooku, která se o víkendu objevila na internetu, jsou i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *