Na Řecké hranici se střílí, všeobecný chaos, oblaka slzného plynu, vodní děla

Řecko označilo situaci na hranicích jako přímé ohrožení své národní bezpečnosti. Podle agenturních zdrojů přišla i dnes na hranicích přišla ke slovu vodní děla a bezpečnostní složky pálily po migrantech granáty se slzným plynem. Ozvali se také min. zahraničních věci EU ve společném komuniké uvádí, že uprchlíci nemohou být nástrojem k vydírání EU.

Tisíce migrantů se od neděle snaží překročit Řecko-tureckou hranici po oznámení Turecka, že pro ně otevírá hranice a nehodlá být nadále vrátným ve službách EU.
Erdogan se tak rozhodl v době trvání ofenzívy syrských vládních sil v Idlíbu, po smrti několika desítek vojáků Turecka ve střetech opozičních a vládních sil v této syrské provincii. Erdogan již dříve migranty využil v vydírání EU a dostal od EU více než 6 miliard euro, jako kompenzaci za jejich pobytu na území Turecka. Řečtí představitelé tvrdí, že krizi Turecko záměrně vyvolalo a dále migranty využívá k vydírání EU. Podobně se v minulosti několikrát vyjádřil i Rakouský kancléř Kurz. Řecko také varovalo, že každého migranta, který nelegálně překročí hranice vrátí bez rozdílu zpět.
Dnes také dorazili první stovky nově příchozích migrantů do Makedonie, podle rakouského tisku vyvolali chaos, ve které následně překročili hranice. K rakouským hranicím jim chybí cca týden cesty, údajně se podle uniklých fotografií jedná především o muže mladšího věku. Rakouské ministerstvo vnitra hlásí, že je připraveno a třikrát denně pravidelně monitoruje situaci na hlavních migračních směrech.

Hodnocení

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

očkování Covid19

SÚKL eviduje 36 úmrtí po očkování Covid19

Za poslední týden lékový ústav zaznamenal pět případů úmrtí, která nastala po očkování proti covidu-19. …

Holandsko zastavilo vakcinaci Astra Zeneca

Holandsko dnes pozastavilo vakcinaci s vakcínou Covid 19 od AstraZeneca, následuje tak Irsko, Dánsko a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *