Po vítězství Roberta Fica na Slovensku, se zjevně Slovensko připojí ke spolupráci se státy na Dunaji…
Slovensko Roberta Fica
Fico byl kdysi typickým politikem, který dělal vše co mu v Bruselu řekli. Zavedl na Slovensku i měnu€uro. Následně se jej Bruselští progresivisté zbavili. Jenže vláda Matoviče a prezidentka Čaputová, ukázala Slovensku, že budou jen kolonií bez vůle a to byl na Slovensku projekt EU v oblibě. Méně už je v oblibě NATO. Slovensko se tak přiklání k neutrálnímu postoji Rakouska i “neutralitě” Maďarska pod vedením Orbána. Slovensko taky nikdy neuznalo Kosovo a Srbsko považuje za přítele.
Rozbití V4
Mezitím se podařilo jak Slovenské vládě Matoviče a prezidentce Čaputové, tak vládě Česka Petra Fialy, tak i Polsku, rozbít, kvůli Ukrajině spolupráci na bázy V4. Ta je dnes totálně v útlumu a přednost má ve všem Washington a Brusel.
Orbán – Nehammer – Vučič – “Fico”
Jenže Viktor Orbán, je prostě lídrem současné “svobodné Evropy” a tak se rozhodl s partnery, které protíná veletok Dunaj věci řešit. V Budapešti, Bělehradě a Vídni se konají opakovaně summity Maďarska-Srbska-Rakouska. A ihned po zvolení Roberta Fica ve Slovenských volbách, přizval Orbán staronového premiéra Fica ke spolupráci. Takže je jasné, že se spolupráce rozšíří i o Slovensko.
Mitteleuropa po II. světové válce
Obnovení Rakouska-Uherska se řešilo v na konci II. světové války. Hlavní důvod snahy o obnovení “Rakouského císařství” (konfederace) můžeme spatřovat v teorii mocenské rovnováhy na evropském kontinentu. Winston Churchill byl přesvědčen o nutnosti velmoci ve Střední Evropě, k omezení vlivu Sovětského svazu na Balkán a Německou říši.
Z důvodu předchozího anektování Rakouska a Československa během nacionálně socialistické Německé říše měl být novému státu přiznán status oběti, a podobně jako Francie měl být uznán jako jedna vítězných mocností. Tento koncept však ztroskotal na zamítavém postoji Roosevelta a Stalina na konferenci v Teheránu ve dnech 28. října až 1. prosince 1943, neboť to se nehodilo do jejich plánů na poválečné uspořádání Evropy.
Soustátí Mitteleuropa je přirozená věc
Nicméně dnes, po 105 letech rozpadu monarchie se ukazuje, že střední Evropa je na soustátí, které by odolávalo “západu” i “východu”, zralá a potřebuje jej, aby se věci vrátili do přirozeného stavu. Jestli půjde o federaci, konfederaci, na bázy monarchie nebo volného státního útvaru je momentálně nepodstatné. Za zmínku stojí, že v diplomatických službách Orbánova Maďarska pracují potomci císařské rodiny Habsburků.
A co Češi ?
Ti si budou muset jako vždy projít svým “slzavým údolím” až do konce, mají v národní povaze adorovat “prohru”, namísto umět vítězit. Když 9. října 1989 padla Berlínská zeď, celý svět věděl, že komunismus je na konečné. Nicméně v Československu se ještě přes měsíc čekalo, jak to v DDR dopadne…protože, co kdyby náhodou…
Autor: Redakce, Praha, ČR, 15.10.2023
Facebook Comments