Najednou se Maduro hodí, BORIS JOHNSON TAJNĚ NAVŠTÍVIL VENEZUELU, tématem byla Ukrajina

Bývalý britský premiér Boris Johnson minulý měsíc tajně odcestoval do Venezuely na neoficiální jednání s vůdcem této země Nicolasem Madurem, oznámila dnes britská média.
Podle zpráv mluvil Johnson s Madurem o Rusku a Ukrajině, přestože Velká Británie neuznává legitimitu Madurovy vlády, píše Sunday Times.

Rozhovory mezi Johnsonem a Madurem o válce na Ukrajině prý proběhly kvůli obavám mezi západními vládami a zpravodajskou komunitou, že by Venezuela mohla dodávat zbraně nebo jinou vojenskou pomoc Rusku.

Johnson a venezuelský prezident také diskutovali o podmínkách normalizace mezistátních vztahů vzhledem k tomu, že Velká Británie nepřijímá legitimitu Madurovy 11leté vlády, uvádí Guardian.

Kancelář bývalého britského premiéra oznámila, že britský ministr zahraničí David Cameron věděl o Johnsonově návštěvě a že Johnson o návštěvě jednal s Colinem Dickem, britským velvyslancem ve Venezuele.

“Boris Johnson se setkal s venezuelskými vládními představiteli s vědomím britského ministra zahraničí, aby zdůraznil, že je třeba, aby Venezuela přijala řádný demokratický proces. Opakovaně dal jasně najevo, že nemohou existovat žádné podmínky pro normalizaci vztahů, dokud Venezuela plně nepřijme demokracii a respekt k územní celistvosti našich sousedů,“ uvedl mluvčí Borise Johnsona.

Kancelář pana Johnsona odmítla sdělit, kdo zaplatil za soukromé letadlo, které s ním letělo do Venezuely, a řeklo: „Nyní, když je soukromým občanem, nekomentujeme žádnou z těchto otázek, pouze říkáme, že to pro britské daňové poplatníky žádné náklady nestálo. ani venezuelská vláda“.

BBC bylo řečeno, že pan Johnson dostal před schůzkou instruktáž v rezidenci britského velvyslanectví v Caracasu a že poté informoval úředníky ambasády.

Návštěva je neobvyklá vzhledem k tomu, že bývalý premiér již není členem vlády, a kvůli současnému diplomatickému napětí mezi Spojeným královstvím a Venezuelou.

About A&F

Check Also

Voice of Europe operace idiotů nebo akce pro idioty a provokace?

Prolog a vůbec to nejdůležitější, ještě je čas zabránit globálnímu střetu. Hned na začátku je …

Ekonomická zóna Xiamen – proměna rybářské vesnice v globálního průmyslového partnera

Huli v Xiamenu vyvažuje ekonomiku a ekologii pomocí parků, v nichž sídlí firmy a továrny …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *