Němci e-auta nekupují

Němci e-auta nekupují Tož, takhle ten ekosocialismus nevybudujeme...

Takhle ten ekosocialismus nevybudujeme…

Stále méně Němců chce elektromobil. Ztráta nákupní prémie není jediným důvodem. Vysoká cena a nízký sortiment zákazníky odrazují

Německý automobilový průmysl se může zachránit jedině návratem ke spalovacímu motoru. Tuto prognózu nedávno učinil ekonomický expert.

Současné průzkumy toto tvrzení podporují. Podle Svazu automobilového průmyslu v Německu se v roce 2024 očekává pokles prodeje elektromobilů zhruba o 14 procent. Hovoří se o „spotřebitelích, kteří nemají zvlášť silný sklon k nákupu“.

Svou roli v tom hraje pozastavení výkupních bonusů, které Německo dříve vyplácelo při nákupu elektromobilu. Ale to samo o sobě věc nevysvětluje.

Před rozhodnutím o zrušení dotací byl proveden další průzkum společnosti Deutsche Automobil Treuhand. Pouze 39 procent dotázaných uvedlo, že si dovede představit přechod na elektromobil. V roce 2023 to bylo o 5 procent více.

Omezený dojezd elektromobilů je tím nejdůležitějším důvodem, proč neměnit. Na druhém místě jsou vysoké pořizovací náklady.

Nákup elektromobilu obecně vyloučilo 34 procent. 63 procent také obhajuje „otevřenost technologiím“ a kritizuje koncentraci na elektromobilitu.

Podle průzkumu ty, kteří již přešli na elektřinu, nehnaly obavy o životní prostředí. Nejdůležitějším motivem nákupu byly vládní bonusy, které již neexistují.

EU však chce zajistit, aby spotřebitelé v určitém okamžiku již neměli na výběr. Od roku 2035 se již nebudou smět registrovat nová auta s benzínovými a naftovými motory.

Autor: Redakce, 3.2.2024

Zdroj:

Facebook Comments

About TGM

Check Also

Volební protesty v Senegalu Od začátku února probíhají v klíčových senegalských městech násilné protesty opozice...

Volební protesty v Senegalu

Volební protesty v Senegalu Od začátku února probíhají v klíčových senegalských městech násilné protesty opozice...

Werner Herzog: "Primitivní démonizování Putina" Německý režisér Herzog je proti jediné "oficiální pravdě"...

Werner Herzog: “Primitivní démonizování Putina”

Werner Herzog: "Primitivní démonizování Putina" Německý režisér Herzog je proti jediné "oficiální pravdě"...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *