NĚMECKO: AfD podpořila starostu Berlín – Pankow z Die Linke, Zelení & média zuří

Zdroj: Die Linke

NĚMECKO: AfD podpořila starostu Berlín – Pankow z Die Linke, Zelení & média zuří

Sören Benn, byl znovu zvolen starostou Berlín – Pankow…
 
Největší berlínská čtvrť Pankow (žije v ní přes 400 tisíc obyvatel), má staronového starostu. To však vyvolalo poprask mezi mainstream médii a Zelenými, Liberály z FDP a CDU.
 
Sören Benn – starosta z Die Linke (Levice)
 
Od roku 2016 působí jako okresní starosta v berlínské čtvrti Pankow a ve stejné době je vedoucím odboru pro kulturu, financí a lidských zdrojů u okresního úřadu Pankow . 4. listopadu 2021 byl Benn znovu zvolen starostou. Benn začínal jako stavební dělník. pochází z bývalé DDR. Následně vystudoval obor sociální pedagogika. Pomáhal mladým lidem ve vězení. Byl proti bombardování Jugoslávie. Benn má tři děti a žije se svou rodinou ve čtvrti Pankow v Niederschönhausenu.
Volby v Berlíně
 
V den konání spolkových voleb do Německého Bundestagu se konaly i volby do městských parlamentů v Berlíně. V Berlíně – Pankow, vyhráli Zelení. Jenže ti chtěli mít svého starostu a tak se nedohodli s Die Linke ani sociální demokracií SPD, se kterými dosud měli nad Pankowem vládu. Die Linke chtělo, aby starostou zůstal právě Benn.
Zelení, CDU a liberálové z FDP, byli proti. Benn potřeboval k hlasům od Die Linke a SPD dalších 5 hlasů. Hlasy nakonec dodaly politici z AFD a nastal poprask.
Zdroj: AfD
Opozice a média vyzývají Benna, aby rezignoval
 
Zelení, FDP, CDU, teď požadují, aby Benn na post starosty rezignoval, protože byl zvolen i hlasy AfD. Média šílí, vycházejí komentáře, které odsuzují Benna a vyvíjejí tlak na jeho rezignaci. Jde prý o útok na demokracii, pokud se nechal starosta zvolit hlasy AfD. Benn to však odmítá.
 
AfD volila Benna z důvodů jeho profesionality

„Sören Benn byl zvolen starostou s hlasy AfD”, protože dle názoru našeho poslaneckého klubu Pankower BVV má potřebnou odbornou kvalifikaci. To, že znovuzvolení přijal, není nic jiného než demokratické samozřejmost. Téměř osm procent obyvatel Pankowa volilo AfD a hlasy okresních radních AfD nejsou o nic méně cenné než hlasy SPD a Levicové strany Die Linke. Pankow ukazuje, že AfD je nedílnou součástí politického prostředí v Německu a dokonce i Levicová strana Die Linke, to uznává.”

Jak je vidět, politický establishment v Německu, se stále snaží bránit protestním stranám v tom, aby mohly vládnout a to na jakékoliv úrovni. AfD uznalo levicového starostu za potřebného a schopného pro obyvatele. To se však od politického establishmentu zatím očekávat nedá…

Facebook Comments

About TGM

Check Also

Raptor TV najdete také na Telegramu

https://t.me/raptortvlive RAPTORTV – QR kody na platbu RaptorTV.cz pro FB prispevky a další QR kódy …

MRÁZ přichází z…

Za okny mráz jako v ruským filmu a myslíte si, že třeba poslanci mrznou?  Že …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *