Německé domácnosti i podniky čelí dramatickému růstu cen vytápění, který začíná ohrožovat nejen rodinné rozpočty, ale i celé sektory služeb. Podle ekonomických analýz se náklady na energie v Německu během letošní topné sezóny zvýšily o desítky procent, a to i přes vládní snahy o zastropování cen.
Rodiny s nižšími příjmy hlásí, že jim zůstává méně peněz na jídlo a základní potřeby, zatímco malé podniky – restaurace, hotely či kadeřnictví – bojují o přežití. Rostoucí ceny energií se promítají do vyšších cen služeb, což dále tlumí spotřebitelskou poptávku.
Podle analytiků hrozí, že pokud ceny plynu a elektřiny zůstanou vysoko, německá ekonomika se v zimě může propadnout do další recese. Odborníci zároveň varují, že energetická krize v Evropě zdaleka neskončila – a že rok 2025 může být pro miliony Němců nejdražší zimou za poslední dekádu.
Raptor TV Internetová online televize
u nás již brzy!!! za loňskou sezonu jme již dopláceli za plyn 8.000,- Kč. ,, Ale hřeje nás ,že jsme koupili ten hodný plyn z Německa a ne ten zlý Ruský!!!”
Akorátže vůbec…cena elektřiny je srovnatelná s naší a 1MW je cca 100e
jóó , tak to myslel fialovej hnus…
Chtěli jste větrníky? Chtěli jste soláry? Zavřeli jste jaderky? Tak máte co jste chtěli, dobře vám tak.
A teď realita:
Podle údajů Statistisches Bundesamt (Destatis) činila průměrná hrubá měsíční mzda v Německu cca 4 323 € = 104.616kč
Podle Český statistický úřad (Q2 2025) byla průměrná hrubá měsíční mzda za celé národní hospodářství 49 402 Kč.
Rozdíl mezi platem v DE a ČR, je jednou tolik a německá elektřina Němce stojí +- stejně jako člověka v ČR. 😉
Nic z toho není pravda,kdo maká ten má vše a kdo tlachá ten dře bídu z pakáže
Super nesmysly
Tim se vysvetluje odchod Pekarove z ceske politiky..odchazi do Bundestagu vyresit nemeckou topnou krizi…👍
Němcům je to jedno. Zaplatíme jim to nakonec my, jejich kolonie. 😡
A víš kde vůbec Německo je? 🙂
To je divny. Ja myslel,ze nejhorsi ceny mame my🤔fiala to delal asi dobre
On jim v Německu nikdo neřekl o dvou svetrech? 😱 Tak to zase ta vláda Péti Fialy nebyla tak světová 🤷
Zase melou hovna a lžou😆😅
Zo je zase blabol😂🤣😅
Green deal v plnej kráse ak je to teda pravda.
Jakou zimu?Němci mají také globální oteplování a navíc je hřeje u srdce,když je ukrajinci odřízli od kvalitního,levného ,ruského plynu,jak nakopali rusům.
Zbyněk Mysliveček no u nás se prý otepluje dvakrát víc jak na celé zemi říká Radim Tolasz
Tvl tak to je rána Helmut s jeho statisícovým platem nemá na topení chudák a co má říkat Čech kterej to má ještě dražší nez skopčák se třetinovým platem …
Milan Prokopec přesně tak
Milan Prokopec panove, meli by jste si rozmyslet co pisete. I v nemecku jsou normalni lide, ne skopcaci!
Miro Janovsky oki máte asi pravdu
potrebovali ste Ursulu teraz mozete mrznut
To je zase pič.vina…. ale co hlavně, že vovce platí…😀😀😀
Kreml posílá málo? Že tu ještě žebráte o peníze 🤔
Za chvíli čekám článek kde se bude psát jak mají Němci malý platy a žebrají o kousek chleba. 🤣🤣🤣 Češi mají daleko menší platy a vyšší ceny jak energií tak i potravin, a nikdo si na nestěžuje.
Kdo chce kam a dal už to znate
Váš platí Kreml?
Kamil Rázek, A tebe fašoun Merz?
Kamil Rázek asi ne… jen Němci dohání naší cenu elektřiny… jem mají víc peněz v základu než mi 🤷🏻😃
Kamil Rázek Jo ji toto je čistě pro-ruská stránka plná botů a ruských účtů. chodívám se sem pobavit 😃
Radek Loprais Jak se můžeš pobavit jó ona ti to čte a píše ta tvoje ty analfabete😂
Petr Krtek Krobot Klid. Jelimane.
Kamil Rázek tobě by měl zaplatit léčbu blbe
Kamil Rázek Kamile, vy dnes nemáte nejlepší den, že?
No, tomu se mi ani moc nechce věřit…
Tak když tam každý bere 60 000kc měsíčně to máte 120 000kc měsíčně pro rodinu,to zas tak pro ně drsné nebude .
Tajný Sniper kde jste k tomu přišel?
Same kecy a 💩💩💩💩
To je blbost
To je spíš u nás. Tady v panelácich ještě lidé netopí, bojí se účtů, které jsou šílené…
🤣🤣🤣🤏🤏🤏🤏 a že vy taky tak trošku kecáte paní Maťa už tady několik roků pracuji v Německu a přijdu do firmy a tu ještě není zima jo všude jde do Německa firmy a tam topěj jak blázni mají tam 25 stupňů a vůbec nešetří jo takže asi tak
Ladislav Fejkl to se spíš šetří v Čechách na různých firmách
Darina Bockova přesně tak
Ladislav Fejkl protože na toaletách kde pracujete musí být tepleji.🙂
Thomas Miklas 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 to možná děláte vy WC TATU 🤣
Ladislav Fejkl vidím, že se vyznáte….