Německo zachvátila nová vlna stávek

Německo dnes zasáhla nová vlna železničních a letištních stávek, protože země čelí protestům na třech frontách, konkrétně stávkám strojvedoucích, letištních bezpečnostních pracovníků a pozemního personálu Lufthansy.

Železniční protest potrvá 35 hodin, během kterých národní železniční dopravce Deutsche Bahn výrazně omezí své služby. Odborový svaz GDL požaduje, aby byla pracovní doba strojvedoucích zkrácena z 38 na 35 hodin týdně s plnou mzdou, zatímco z Deutsche Bahn přicházejí obvinění, že zástupci odborů odmítají kompromisní řešení, uvádí Deutsche Welle.

Letiště ve Frankfurtu, nejrušnějším německém leteckém uzlu, a Hamburku zrušily odchozí lety kvůli stávce pracovníků letištní bezpečnosti. Pozemní personál Lufthansy bude navíc dnes a zítra stávkovat za vyšší mzdy.

Odborový svaz Verdi, který zastupuje asi 25 000 pozemního personálu Lufthansy, požaduje zvýšení platů o 12,5 procenta, tedy minimálně 500 eur měsíčně, a také bonus 3000 eur kvůli vysoké inflaci v zemi.

About A&F

Check Also

Dva ztracené roky, němečtí průmyslníci se pustili do kancléře Šolce

Ohrožená “strategická suverenita Německa” Současný prezident BDI Siegfried Russwurm upozorňuje, že špatnou cestou se vláda …

Magazín Svět okem Raptora 14/24 CZE

V dnešním díle pořadu Svět okem Raptora se podíváme jak bývalý generální tajemník OSN, řekl …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *