Nikki Haley, jediná republikánská konkurentka D.Trumpa, odstupuje z kampaně

Nikki Haley, jediná konkurence Donalda Trumpa v republikánských primárkách odstupuje z prezidentské kampaně. Haleyová plánuje krátce promluvit s novináři v Charlestonu v Jižní Karolíně kolem 10:00 místního času, kde podle amerického listu oznámí rozhodnutí.
Rozhodnutí zastavit kampaň přichází poté, co bývalý prezident Spojených států Donald Trump včera večer vyhrál vnitrostranické volby ve 14 z 15 federálních států USA. Haleyová vyhrála pouze ve Vermontu a zatím zvítězila pouze ve Washingtonu ve federálním District of Columbia.

Tisková tajemnice Trumpovy kampaně Karoline Leavittová v rozhovoru pro Fox Business řekla, že doufá, že Haley Trumpa podpoří, „znovu uvážíme, že voliči a státy v této zemi učinily svou volbu. velmi jasně“.” Je čas, aby se Nikki Haleyová dostala z tohoto závodu a sjednotila se kolem prezidenta,” řekla. “Říkal to týdny, opravdu měsíce. A tak ji povzbuzujeme, aby to udělala, aby se držela vůle republikánských voličů.”
“Myslím, že udělám rozhodnutí, jaké chci, ale o tom nepřemýšlím,” řekla Haley v “Meet the Press” NBC News o tom, zda podpoří Trumpa. 

Facebook Comments

About A&F

Check Also

Ukrajina směřuje k porážce píše Politico

Víte proč? Málo munice, málo zbraní? Nemá kdo bojovat? Je to mimo jiné proto, že …

Svět okem Raptora 17/24 CZ

V dnešním díle magazínu Svět okem Raptora promluví profesor Zhu Min o spolupráci Číny a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *