Oděsa a Kyjev částečně bez proudu. Konflikt eskaluje UK a RF si vzájemně ničí infrastrukturu

V Kyjevě houkají sirény a po celém ukrajinském hlavním městě jsou slyšet sirény náletu. Americký velvyslanec tvrdí, že Rusko zaútočilo na Kyjev hypersonickými střelami. Mezi Kyjevem a Moskvou pokračují bitvy dronů. Zatímco Rusko tvrdí, že sestřelilo 11 dronů, Ukrajina tvrdí, že jich zničila osm. Omezení elektřiny platí v Oděse a Charkově.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v komentáři k ruskému útoku na Kyjev zopakoval, že Ukrajina potřebuje více systémů protivzdušné obrany.

Starosta Kyjeva Vitalij Kličko uvedl, že při útoku na Kyjev bylo zraněno nejméně pět lidí. Kličko také uvedl, že budova byla poškozena také kvůli padajícím úlomkům raket. 

Po ruském útoku byly v ukrajinském přístavním městě Odesa zavedeny nouzové výpadky proudu, oznámil největší ukrajinský soukromý dodavatel energie DTEK. “Situace je stále obtížná,” uvedl DTEK s tím, že při útoku bylo poškozeno jedno vysokonapěťové zařízení, a proto bylo použití elektřiny omezené.

Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že ruské síly zničily 11 ukrajinských dronů nad Rostovskou oblastí na jihozápadě země. Krajský šéf Vasilij Golubjev mezitím řekl, že v jedné z největších tepelných elektráren v oblasti vypukl požár a dva bloky byly odstaveny. 

Facebook Comments

About A&F

Check Also

Ukrajina směřuje k porážce píše Politico

Víte proč? Málo munice, málo zbraní? Nemá kdo bojovat? Je to mimo jiné proto, že …

Svět okem Raptora 17/24 CZ

V dnešním díle magazínu Svět okem Raptora promluví profesor Zhu Min o spolupráci Číny a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *