Orbán: Maďarsko a Slovensko jsou promotéry míru, na Ukrajinu vojáky ani Eura nepošlou.

Maďarsko bude i nadále vést mírovou politiku stejně jako Slovensko, řekl dnes maďarský premiér Viktor Orbán po schůzce s předsedou slovenského parlamentu Peterem Pellegrinim v Budapešti.

“Maďarsko udělá vše pro to, aby bylo v budoucnu se Slovenskem dobrým sousedem a posílilo spolupráci v zájmu budování míru,” uvedl Orbán na tiskové konferenci, uvádí agentura TASR.

Maďarský premiér u příležitosti války na Ukrajině řekl, že se znepokojeně dívá na to, že umírají statisíce lidí, a zároveň není jasné, kdy válka skončí.

Pellegrin a Orbán se shodli, že suverenita je v rámci Evropské unie nezbytná a kritizovali snahu Bruselu odstranit právo veta při rozhodování.

Orban Pellegrini Budapešt

Pellegrini byl dnes na jednodenní pracovní návštěvě Maďarska, během níž se setkal s maďarským kolegou Laszlo Koverem, prezidentem Tomaszem Suljokem a Orbánem.

Po svém setkání s Trumpem a návratu ze Spojených států prohlásil maďarský premiér Viktor Orbán, že americký exprezident Donald Trump v případě svého znovuzvolení ukončí americkou pomoc Ukrajině. Je přesvědčen, že tak ukončí válku v této zemi, protože podpora samotné Evropy nemůže Kyjevu stačit.

„Je přece zřejmé, že Ukrajina nemůže stát na vlastních nohou. A pokud jí Američané společně s Evropany nebudou dávat zbraně a peníze, válka skončí,“ vylíčil Orbán Trumpův pohled v maďarské televizi M1. Republikán podle něj nechce dát na válku „ani cent“ a má podle Orbána ohledně Ukrajiny „velmi jasnou vizi, se kterou je těžké nesouhlasit“.

„Pokud se Evropané bojí Rusů nebo chtějí vysokou úroveň bezpečnosti, tak ať za to zaplatí. Buď by si měli vybudovat vlastní armádu, vlastní vybavení, nebo když k tomu použijí Američany, tak by měli Američanům zaplatit,“ vyložil dále Trumpovy úvahy Orbán.

About A&F

Check Also

Voice of Europe operace idiotů nebo akce pro idioty a provokace?

Prolog a vůbec to nejdůležitější, ještě je čas zabránit globálnímu střetu. Hned na začátku je …

Ekonomická zóna Xiamen – proměna rybářské vesnice v globálního průmyslového partnera

Huli v Xiamenu vyvažuje ekonomiku a ekologii pomocí parků, v nichž sídlí firmy a továrny …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *