Orbán odmítl válečnou hysterii EU, blahopřál Putinovi ke znovuzvolení

“V Bruselu vládne válečná atmosféra, válečná rétorika a logika války,” řekl Orbán v rozhovoru pro maďarskou rozhlasovou stanici Košut. V dopise adresovaném Putinovi Orbán vyjádřil uspokojení nad tím, že spolupráce mezi Maďarskem a Ruskem je založena na „vzájemném respektu, který umožňuje diskusi o důležitých otázkách i v současné složité geopolitické situaci “, uvádí MTI. Jak upozornil, Maďarsko stojí na straně míru a je přesvědčeno, že „udržování dialogu je klíčovou podmínkou pro nastolení co nejrychlejšího míru“.

Nejvíce alarmující je, že to, co bylo před dvěma až třemi měsíci nepředstavitelné, se o dva až tři měsíce později stává každodenním jevem – pokračoval Orbán pro “radio Košut”.

Připomněl, že německé úřady původně říkaly, že nebudou posílat smrtící zbraně, ale nyní říkají, že Německo pošle na Ukrajinu raketové systémy, které lze použít k útokům na ruské území a dokonce i na Moskvu.

Orbán odmítl válečnou hysterii EU, blahopřál Putinovi ke znovuzvolení
Orbán odmítl válečnou hysterii EU, blahopřál Putinovi ke znovuzvolení

Západní země by se mohly rozhodnout poslat armádu na Ukrajinu do dvou až tří měsíců, řekl maďarský premiér Viktor Orbán. To, co je nyní absurdní a nemožné, se za dva nebo tři měsíce stane realitou – řekl Orbán, uvedl pro RTRS .

Facebook Comments

About A&F

Check Also

Ukrajina směřuje k porážce píše Politico

Víte proč? Málo munice, málo zbraní? Nemá kdo bojovat? Je to mimo jiné proto, že …

Svět okem Raptora 17/24 CZ

V dnešním díle magazínu Svět okem Raptora promluví profesor Zhu Min o spolupráci Číny a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *