PETR BYSTROŇ: EU selhává a nedělá co by měla

Vidíme, že nedělá…

Vídeňský akademický spolek oslavil 340. výročí bitvy u Kahlenbergu akcemi s významnými hosty

V této bitvě sjednocené evropské armády porazily Turky, čímž na dlouhá staletí zabránily islamizaci Evropy. Slavnosti ukázaly, že tato událost je aktuální i dnes. Akce se účastnil bývalý slovenský premiér Dr. Jan Čarnogurský, místopředseda polské parlamentní strany Konfederacja, Roman Fritz, Michael Specjalski z nadace Panta Rei a ukrajinský exilový politik Roman Revedshuk přednesli projevy na shromáždění ve Vídni. Pozvaní hosté se sešli ve Vídeňské akademické asociaci, kde přednášeli renomovaní historici včetně bývalého diplomata OBSE Henrika Raedera z Dánska.

Vrcholem večera byl projev Petra Bystroně, zahraničněpolitického mluvčího AfD v německém Bundestagu. Ve svém projevu zdůraznil důležitost obrany Evropy před kulturně cizími útočníky a zachování křesťanské západní kultury.

Bystroň kritizoval zejména EU, když tvrdil, že už nechrání hodnoty, za které naši předkové bojovali, ale místo toho zavádí technokratická opatření, která lidem ztěžují život. Národní suverenita je obětována, demokracie eroduje a islamizace Evropy postupuje. Obvinil církev, že již neplní svou roli, a zdůraznil, že proti tomuto vývoji se staví pouze populistické či „civilizační“ strany jako FPÖ a AfD.

Mezi dneškem a tureckým náporem je 340 let, ale základní problém je stále stejný: jde o obranu Evropy před vetřelci z cizí kultury a o zachování naší křesťanské západní kultury před islámem, který je stále zaměřen na dobývání. Už se tím netají ani islámští politici, to si u nás nechtějí přiznat jen “naivní pachatelé dobra”. A co je ještě horší: naše oficiální elity už nejsou na naší straně a dokonce podporují islamizaci pomocí církví.

Bystroň řekl, za co naši předci před 340 lety bojovali a co nám svým vítězstvím zachovali. Z dnešního pohledu by se řeklo: pro náš „způsob života“. Z pohledu našeho tehdejšího Západu vycházející z řecké filozofie, římského práva a křesťanství. Za úctu k lidem jako jednotlivcům, za charitu i za pozdější úspěchy, jako je osvícení.

Zahraniční politik byl vůči EU obzvláště tvrdý. Všechny tyto úspěchy již nejsou v dnešní EU zaručeny.
Petr Bystroň AfD:
 
“EU není obráncem těchto hodnot – naopak!” EU se stala technokratickou mašinérií, ve které jsou vydávány směrnice, které nám obvykle ztěžují život. Jsou ničeny národní státy, podkopávána demokracie a aktivně se prosazuje islamizace Evropy.” 
“Když se podíváte na to, co se děje, máte dojem, že cílem EU je zničit právě ty hodnoty, pro které zemřeli naši předkové. Místo křesťanství dostáváme islám, místo tradiční rodiny ideologii LGBTQ a místo sociální soudržnosti atomizaci společnosti.” 
 
“Zatímco naši předkové tehdy bránili naši suverenitu, dnešní vlády ji obětují na oltář internacionalizace. Společným rysem globalistických vlád a bruselského vedení je, že již nezastupují zájmy vlastního lidu.”

“V tuto chvíli zažíváme erozi demokracie. Svoboda projevu je masivně omezována a koridor toho, co lze říci, se stále více zužuje. V současné době se zavádějí cenzurní opatření různého druhu. Ti, kdo kritizují globalistickou agendu, včetně kritiky islámu, čelí extrémně vysokým sankcím.”

“Když se vrátíme k obléhání Vídně, je třeba poznamenat, že církev v té době učinila masivní finanční závazky k osvobození říše. A dnes? Církev selhává a už nedělá to, na čem stála 2000 let. Posledním papežem, který se odvážil vrhnout kritické světlo na islám, a to velmi opatrně a ani ne vlastními slovy, byl papež Benedikt XVI., který ve svém slavném řezenském projevu citoval byzantského krále Manuela II.”
„Ukažte, co Mohamed přinesl nového?“

“Říkalo se, že víra, kterou přinesl, by se měla šířit mečem, pokračoval tehdejší Svatý otec. To stačilo k tomu, aby byl masivně napaden islámskými organizacemi. Nakonec se stal prvním papežem po 700 letech, který za svého života abdikoval.”

Facebook Comments

About TGM

Check Also

Čína se díky inovacím a automatizaci dostává do popředí ve výrobě elektromobilů Jedná se pravděpodobně o jednu z nejvíce automatizovaných továren na výrobu automobilů v Číně, či dokonce na této planetě. Dostali jsme příležitost si ji zblízka prohlédnout...

Čína se díky inovacím a automatizaci dostává do popředí ve výrobě elektromobilů

Čína se díky inovacím a automatizaci dostává do popředí ve výrobě elektromobilů Jedná se pravděpodobně o jednu z nejvíce automatizovaných továren na výrobu automobilů v Číně, či dokonce na této planetě. Dostali jsme příležitost si ji zblízka prohlédnout...

Republika Srbská (BiH) chce do BRICS+ Prezident Republiky srbské (Bosna & Hercegovina) Milorad Dodik řekl, že BRICS je pro Srby zajímavý a doufá, že v budoucnu bude mít republika Srbská příležitost získat status pozorovatele v této organizaci...

Republika Srbská chce do BRICS+

Republika Srbská (BiH) chce do BRICS+ Prezident Republiky srbské (Bosna & Hercegovina) Milorad Dodik řekl, že BRICS je pro Srby zajímavý a doufá, že v budoucnu bude mít republika Srbská příležitost získat status pozorovatele v této organizaci...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *