Orbána pronásledovala státní policie kdysi v Maďarsku, dokonce i u nás v někdejší ČSSR, otce Brexitu Farage, se snažili kriminalizovat, k Petru Bystroňovi chodí do bytu policisté, jako by tam měli kancelář a teď si to zažil díky FBI i exprezident Trump…
Zde se Bystroň setkal mimo jiné s Donaldem Trumpem a maďarským prezidentem Viktorem Orbánem. Alexander-wallasch.de zastihlo Petra Bystroně o dva dny později ve Washingtonu. Politik byl jediným členem parlamentu v CPAC. Většinu účastníků tam asi spojuje jejich odpor vůči „globalistům“, jak je Bystroň v rozhovoru nazývá. A k jejich agendě LTGB. Pro AfD je exprezident Trump „naprosto jedním z nás“.
Alexander Wallasch:Dobrý den, pane Bystroň do Washingtonu. Máte s sebou tlumočníka nebo je AfD vícejazyčná?
Petr Bystroň: Dobrý den pane Wallaschi, mluvím německy.
Alexander Wallasch: Ve Státech? To je sebevědomé.
Petr Bystroň: Ne, samozřejmě AfD je mnohojazyčná a nejen že ji volí mnoho naturalizovaných Němců, ale je v ní i mnoho lidí, kteří jsou mnohojazyční.
Alexander Wallasch: To znamená, že mluvíte česky, rusky a anglicky?
Petr Bystroň:Ale to není součástí rozhovoru, že?
Alexander Wallasch: Ano.
Petr Bystroň: Ano, mluvím šesti jazyky.
Alexander Wallasch: Které tři jsem zapomněl?
Petr Bystroň:Polsky, slovensky, myslím, že německy.
Alexander Wallasch: Co děláte v USA? Někteří by očekávali, že budete na dovolené v Moskvě nebo Petrohradu.
Petr Bystroň: Byl jsem v USA na nejvýznamnější konferenci amerických konzervativců CPAC jako zástupce AfD. Tato konference se stále více stává nejdůležitějším setkáním konzervativců na celém světě. CPAC již bylo v Maďarsku, Izraeli, Japonsku, Brazílii, další CPAC bude v Mexiku.
Alexander Wallasch: Co znamená CPAC?
Petr Bystroň: Konference Za konzervativní politickou akci.
Alexander Wallasch: Sděliljste Američanům nespokojenost poslaneckého klubu AfD s americko-ruskou válkou na Ukrajině?
Petr Bystroň: Ne, to nebyl hlavní důraz. Společné rysy byly více na pořadu dne, boj proti globalistické agendě, která se prosazuje po celém světě. Viktor Orbán ve svém projevu zdůraznil, že musíme zakročit proti George Sorosovi. A Donald Trump udělal z ochrany rodiny a dětí těžiště svého projevu. Mimochodem, většina konzervativců také kritizuje zapojení USA na Ukrajině.
Alexander Wallasch:Když Orbán říká, že je třeba zakročit proti Sorosovi, není to antisemitské?
Petr Bystroň:Ne, Orbán by určitě jednal proti Sorosovi, kdyby byl muslim nebo křesťan. Na náboženství vůbec nezáleží. To, co Orbána – a pokud jde o nás všechny – na Sorosovi trápí, je jeho agenda, jeho financování bezpočtu nevládních organizací, které ohrožují náš tradiční způsob života.
Alexander Wallasch: Soros je přece jen poměrně starý. Co si myslíte, že bude jeho organizace po něm pokračovat?
Petr Bystroň: Samozřejmě základy budou pokračovat. Snad nebude hnacím motorem, ale systém zůstane.
Alexander Wallasch: Zatímco jsme domlouvali náš rozhovor, Trumpovu vilu v Miami tu noc prohledávala FBI, uvedl sám exprezident. Je to v USA silné téma?
Petr Bystroň:Velmi velké téma. Donald Trump vydal k této záležitosti tiskové prohlášení. Řekl, že je to jedinečné: Nikdy v historii Spojených států nebyl prezident nebo bývalý prezident prohledán doma.
Stalo se to den po jeho přelomovém projevu v Dallasu. A poté, co byly zveřejněny průzkumy, že kdyby teď byly volby, byl by prezidentem s více než 70 procenty. Mezi lidmi je neuvěřitelně oblíbený. I tato domovní prohlídka je známkou toho, jak se ho nyní vládnoucí establishment bojí. Je to všechno o tom, aby se mu zabránilo stát se budoucím prezidentem Spojených států.
Amerika je nyní uprostřed voleb v polovině období, voleb do amerického Kongresu mezi dvěma prezidentskými volbami. Trumpův projev zde měl pro republikány velký význam. Je zde vnímán jako Král Tvůrce. Všichni kandidáti, které podpořil, zatím ve svých obvodech zvítězili. To ukazuje, že je velmi populární.
Alexander Wallasch:The Tagesschau v Německu popsal vzhled v Dallasu jako „volební kampaň se scénáři soudného dne“. Trumpův projev konkrétně řekl, že varoval před invazí z Mexika a že americké děti budou indoktrinovány. Zatím se dá souhlasit. To byl zhruba obsah?
Petr Bystroň: Samozřejmě, že globalisté – zde demokraté – se snaží dětem vštípit celou LGBT agendu. To nikdo nemůže popřít. A myslím, že to nikdo tady v USA také nepopírá. Teď jsem ve Washingtonu ještě dva dny: LGBT vlajky visí všude v každé druhé kavárně – byl jsem také na Washingtonské univerzitě. Děje se to v celé společnosti a začíná to ve školách. To je fakt.
Co se týče migrace: Faktem také je, že Trump migraci z Mexika výrazně omezil. Postavil zeď, postaral se o zastavení migrační vlny z Mexika. Biden to obrátil. Otevřel hranice. A nelegální migranti nyní proudí do Spojených států přes Texas. Texaský guvernér Greg Abbott reagoval velmi dobře: migranty jednoduše nacpal do několika autobusů a poslal je do Washingtonu. To jsou aktuální témata, která jsou ve zprávách a hýbou lidmi.
Alexander Wallasch : No, jestli teď někdo projevuje nadšení pro Trumpa, tak od války na Ukrajině je dost velký krok. Mám podezření, že Trump je s největší pravděpodobností stále – jak tomu říkáte? – by jednal „rozhodněji“ proti Rusku, než to nyní dělá Biden. Nebo by to byl špatný úsudek?
Petr Bystroň:Viktor Orbán ve svém projevu řekl, že kdyby byl Trump prezidentem, k této válce by nedošlo.
Alexander Wallasch: Už to řekl. Zopakoval to znovu?
Petr Bystroň: Ano, to zase řekl v Dallasu. A vidím to stejně. Jen se vždy musíte podívat na fakta, nechat fakta mluvit sama za sebe. Za Trumpa nebyla žádná válka s americkou účastí.
Alexander Wallasch: Máte jako AfD pocit, že s Trumpem byl někdo, o kom byste řekl, že je jedním z nás? Je to termín, který byste použili?
Petr Bystroň:Určitě.
Alexander Wallasch: Téměř dvouhodinový Trumpův projev. Jak vás to emocionálně ovlivnilo? Chci říct, že se hodně mluví o Trumpovi, ale je to velká vzdálenost přes Atlantik, diagnóza na dlouhou trať. Je to vlastně spíše teoretické východisko.
Petr Bystroň:Zažít Trumpa zblízka je působivé. A celá inscenace v CPAC s několika tisíci účastníky to opět zvýšila. Američané dokážou takové akce pořádat, s hudbou, s filmovými klipy. Navíc tamní lidé byli opravdu nadšení. Trumpův projev opakovaně přerušovaly ovace ve stoje. Byla tam fantastická atmosféra.
Alexander Wallasch:Takže je to jen karneval, nebo to bude zahrnuto i obsahově?
Petr Bystroň:To nemá s karnevalem nic společného. Jedná se o profesionálně koncipovanou politickou událost. Obsah je v popředí. Ale myšlenky jsou také řádně zabaleny.
Alexander Wallasch:Vědí vůbec Američané, co je Německo, kdo jste? Záleží na tom vůbec? Nebo jsou Němci i dnes v Americe exoti?
Petr Bystroň: Ne, byl jsem přijat neuvěřitelně pozitivně. Každý druhý mi řekl, že mají také německé kořeny, že mají příbuzné v Německu, nebo že sloužili v Německu, nebo že jejich otec sloužil jako voják v Německu. Takže velmi, velmi mnoho lidí mělo osobní vztah k Německu a mě všichni přijali velmi pozitivně.
Alexander Wallasch: Ano, mnoho z nich má pravděpodobně dědy a pradědy, kteří bombardovali 80 a 90 procent našich velkých měst. To jsi měl na mysli?
Petr Bystroň (smích) : Ne, je tu spousta Američanů, kteří mají německé předky, a oni to velmi rádi a hrdě přiznávají.
Alexander Wallasch:Jak takový výlet funguje pro člena Bundestagu? Existují nějaká zvláštní bezpečnostní opatření? Musí projít nějakou kontrolou? Nebo tam prostě zajdete a vše je v pořádku?
Petr Bystroň: To je relativně normální proces. Cestu koordinujete buď s Bundestagem, nebo se svým poslaneckým klubem a předem předložíte program. Program bude schválen a na přání bude zástupce doprovázen německým velvyslanectvím. Neexistují však žádná zvláštní bezpečnostní opatření. Nedostanete přiděleného někoho z tajné služby.
Alexander Wallasch:Takže to nebyl čistě soukromý výlet, ne dovolená?
Petr Bystroň:Prázdniny jsou fajn – kvůli této cestě jsem je přerušil! Ne, byl jsem zde jménem AfD. Byl jsem jediným zástupcem německého Bundestagu na této konferenci. Měl jsem hodně rozhovorů s konzervativci, abychom nás, AfD, propojili mezinárodně.
Alexander Wallasch: Možná otázka, jak budou vypadat příští dny. co se plánuje?
Petr Bystroň:Nakonec jsem měl ve Washingtonu pár návštěv politických think-tanků, setkání s politiky a novináři. A teď konečně vyrážím na dovolenou s dětmi a rodinou.
Alexander Wallasch:Máte po Dallasu nějak lepší výhled do budoucnosti? co si bereš s sebou? Má to pro vás osobně nějaké důsledky?
Petr Bystroň: USA mají na Německo velmi velký vliv. Viděli jste to, když byl Nord Stream 2 odstaven, což ve Washingtonu oznámil americký prezident za přítomnosti kancléře Olafa Scholze. V tomto ohledu si můžeme všichni jen přát, aby byl prezidentem zvolen Donald Trump.
Alexander Wallasch:Moment, nebyl to Trumpův generál, který chtěl bombardovat příletový bod Nord Stream 2, nebo si to pamatuji špatně? Nebo uvalit sankce? Trump byl tvrdý pes, když došlo na Nord Stream 2…
Petr Bystroň:Samozřejmě, že Trump je zástupcem amerických zájmů. Musíme se ujistit, že zastupujeme naše německé zájmy stejně tvrdě jako on svoje lidí. A pak se s ním dohodneme, také ve sporných bodech.
Alexander Wallasch: Ale s Trumpem máme samozřejmě mnoho a mnoho bodů, na kterých se shodneme. A pro AfD jako populistickou stranu ve smyslu „populus: the people“ i pro německý lid by bylo lepší, kdybychom tohoto prezidenta měli v USA, jako zástupce globalistů typu Biden, který je proti lidu a pracuje pro velké mezinárodní korporace.
Petr Bystroň: Na základních konzervativních hodnotách se shodneme. Chceme méně zasahující stát. Chceme nízké daně, chceme posílit rodiny, chceme znovu posílit vnitřní bezpečnost, chceme omezit nelegální migraci. To jsou všechno body, na kterých se shodneme.
Alexander Wallasch: Děkuji mnohokrát za rozhovor!
Autor: Redakce, Praha, ČR, 11.8.2022
Zdroj:
https://www.youtube.com/watch?v=i96ZwedwPWA

Facebook Comments