Počet potratů ve Francii na nejvyšší úrovni od roku 1990

Však už jsou Francouzi nahrazováni migranty…

Tento nárůst počtu potratů ve Francii vysvětluje několik faktorů, Dreesova studie zdůrazňuje význam několika opatření zaměřených na zjednodušení procesu pro ženy, které si přejí podstoupit potrat.

234 300 potratů v roce 2022

To je počet dobrovolných ukončení těhotenství, která byla zaznamenána ve Francii v roce 2022, vyplývá ze studie oddělení výzkumu, studií, hodnocení a statistiky. Prudký nárůst po dvou letech poklesu v důsledku pandemie Covid-19, hlásí Le Parisien.

Ve skutečnosti se jedná o nejvyšší míru využití potratů od roku 1990. Podle studie narůstá především lékařská přerušení těhotenství, která představují téměř 78 % potratů. Tato metoda možná až do sedmi týdnů těhotenství spočívá v užívání dvou tablet předepsaných lékařem nebo porodní asistentkou.

Výrazný nárůst mezi 20-29letými

Tento nárůst lze vysvětlit několika faktory. Prvním z nich je prodloužení dvoutýdenní lhůty – z dvanácti na čtrnáct – zákonné lhůty pro odvolání. Tyto takzvané „pozdní“ potraty však představují „méně než pětinu pozorovaného přebytku ve srovnání s rokem 2021“, zdůrazňuje studie. Od roku 2021 již ženy, které chtějí podstoupit interrupci, nemusí hradit náklady na vyšetření nebo zákroky, dříve mohly ceny dosahovat několika stovek €uro.
Studie odhaluje, že pokud se míra využití potratu zvyšuje u „všech dospělých žen“, nárůst je zvláště výrazný mezi 20-29letými. „Za deset let se společnost také hodně změnila, ne proto, že jste žena, musíte mít nutně dítě,“ soudí Sarah Durocherová, prezidentka Family Planning, která nicméně zdůrazňuje, že tento nárůst odhaluje především „ochuzení“ žen.

Facebook Comments

About TGM

Check Also

Volební protesty v Senegalu Od začátku února probíhají v klíčových senegalských městech násilné protesty opozice...

Volební protesty v Senegalu

Volební protesty v Senegalu Od začátku února probíhají v klíčových senegalských městech násilné protesty opozice...

Werner Herzog: "Primitivní démonizování Putina" Německý režisér Herzog je proti jediné "oficiální pravdě"...

Werner Herzog: “Primitivní démonizování Putina”

Werner Herzog: "Primitivní démonizování Putina" Německý režisér Herzog je proti jediné "oficiální pravdě"...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *