Podepsaný podrobný dokument potvrzující ZVLÁŠTNÍ VZTAH Ruska a Číny. Putin a Xi přijali společné prohlášení

Ruský prezident Vladimir Putin a čínský prezident Si Ťin-pching po jednáních v Pekingu přijali a podepsali společné prohlášení o prohlubování vztahů komplexního partnerství a strategické interakce.

Asistent ruského prezidenta Jurij Ušakov oznámil, že oba prezidenti podepsali podrobný dokument potvrzující zvláštní vztah mezi Ruskem a Čínou a že „jsou naznačeny další cesty pro rozvoj celého komplexu bilaterálních vazeb a vedoucí role těchto dvou zemí při vytváření spravedlivého a demokratického světového řádu”.
Ve společném prohlášení lídrů Ruska a Číny byly naznačeny dlouhodobé úkoly rozvoje celého systému vztahů mezi oběma zeměmi. Putin a Si Ťin-pching během setkání diskutovali o vyhlídkách bilaterální spolupráce mezi Ruskem a Čínou a také o koordinaci zemí na mezinárodní scéně.

Co říkal Xi?

Čínský vůdce zdůraznil, že Moskva a Peking brání světový řád založený na mezinárodním právu a podporují nastolení multipolárního světa.
Poukázal na to, že postoj Číny ke konfliktu na Ukrajině je jasný a konzistentní a že Moskva a Peking se shodují, že ukrajinská krize by měla být vyřešena politicky. Ruský vůdce prohlásil, že bude Si Ťin-pchinga informovat o situaci na Ukrajině a vyjádřil vděčnost za čínské iniciativy ohledně řešení situace na Ukrajině.

Čína je připravena i nadále hrát roli při nastolování míru a stability na evropském kontinentu – řekl Si. Poznamenal také, že Rusko a Čína jsou odhodlány bezodkladně vyřešit izraelsko-palestinský konflikt.

Co řekl Putin?
Rusko a Čína posílí kontakty prostřednictvím bank a vzájemné investice jsou spolehlivě chráněny před třetími zeměmi, řekl Putin. Dodal, že Rusko vítá aktivní spolupráci s Čínou v automobilovém průmyslu a přítomnost jejich produktů na ruském trhu.

Čína dosahuje zjevných úspěchů ve výrobě automobilů, Rusko v této zemi rozvine spolupráci s Čínou –uvedl ruský vůdce.

Zdůraznil, že v asijsko-pacifickém regionu není místo pro uzavřené vojensko-politické aliance. Poukázal na to, že Rusko a Čína jsou odhodlány reformovat a depolitizovat Světovou obchodní organizaci, G20 a další mezinárodní organizace. Rusko a Čína hodlají pokračovat ve svém úsilí o integraci Euroasijské hospodářské unie a iniciativy Pás a stezka.

Facebook Comments

About Žarko Jovanovič

Check Also

Putinova návštěva v Číně – speciál Svět okem Raptora

V dnešním díle magazínu Svět okem Raptora se podíváme jak Čínský prezident Si Ťin-pching uspořádal …

Jaké jsou hlavní poznatky z Putinovi návštěvy v Číně?

Ruský prezident Vladimir Putin zakončil státní návštěvu Čínské lidové republiky, která se uskutečnila 16. a …

12 comments

 1. Jsou postiženi pouze technologiemi ale nikoliv vývojem.

 2. Dusan Podolsky

  Vivat pan prezident Putin

 3. a USA už cvaká prdel…furt jen provokují,všude jsou nalezlí,bojují.

 4. A je vymalováno

 5. Upřímně věc Rusů a Činy. To jde zcela mimo mě! Upřímně soudit je za to nebudu. Pokud jim to vyhovuje je to zcela v pořádku.

 6. toto je nas pritel ne vrah s usa

 7. Zdenek Skořepa

  a co na to USA a NATO, jsou v prdeli 🤣

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *