Polsko a Čína posiluji vzájemné vztahy.

Polský prezident Andrzej Duda nedávno navštívil Čínu na pozvání čínského prezidenta Xi Jinpinga. Během této státní návštěvy, která probíhla od 22. do 26. června 2024, se uskutečnila řada důležitých jednání a setkání.

Hlavní body návštěvy byly:

– Plánování budoucího rozvoje vztahů mezi Čínou a Polskem: Prezidenti Xi Jinping a Andrzej Duda diskutovali o spolupráci mezi oběma zeměmi a hledali způsoby, jak posílit bilaterální vztahy.

– Výměna názorů na společné zájmy: Čína a Polsko se zaměřily na otázky, které jsou pro obě země důležité, jako je obchod, kultura a vědecká spolupráce.

– Podpis dokumentů o spolupráci: Prezidenti se společně zúčastnili slavnostního podpisu dokumentů, které upravují spolupráci mezi Čínou a Polskem. Tato návštěva měla za cíl posílit diplomatické vztahy a prohloubit spolupráci mezi oběma zeměmi. Během návštěvy polského prezidenta Andrzeje Dudy v Číně byla také diskutována otázka bezpečnosti a vztahů s Ruskem. Polsko, jako členský stát NATO, má zájem na udržení stability a bezpečnosti v regionu. Prezident Duda hovořil s čínským prezidentem Xi Jinpingem o společných bezpečnostních výzvách a možnostech spolupráce v této oblasti. Je důležité, aby země spolupracovaly na řešení globálních problémů a udržovaly dialog o bezpečnostních otázkách.

Během návštěvy byly podepsány následující dohody:

– Memorandum o porozumění mezi čínským ministerstvem obchodu a polským ministerstvem investic a rozvoje: Tato dohoda má za cíl podpořit obchodní spolupráci a investice mezi oběma zeměmi.

– Dohoda o vědeckotechnické spolupráci: Čína a Polsko se dohodly na posílení spolupráce v oblasti vědy, technologie a inovací.

– Dohoda o kulturní výměně: Tato dohoda usnadní spolupráci v oblasti kultury, umění a vzdělání. Tyto dohody mají za cíl posílit vztahy mezi Čínou a Polskem a podpořit spolupráci na různých úrovních.

Celý díl Svět okem Raptora na YouTube https://youtu.be/lB2JxIDw2F8

Facebook Comments

About WRC

Check Also

Vietnamský premiér posiluje strategické partnerství s Čínou.

Vietnamský premiér posiluje strategické partnerství s Čínou.

Na středečním setkání mezi nejvyšším čínským politickým poradcem Wang Hunningem a vietnamským premiérem Pham Minh …

Číňané obdrželi vzorky z Měsíce a nyní je budou zkoumat.

Číňané obdrželi vzorky z Měsíce a nyní je budou zkoumat.

Čínský návratový lunární modul, součást mise sondy Chang’e 6 se úspěšně vrátil z Měsíce. Sonda …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *