Polští farmáři se střetli s policií před parlamentem ve Varšavě

Protestující farmáři se ve středu před budovou parlamentu ve Varšavě střetli s policií, přičemž policie použila pepřový sprej a obvinila některé účastníky z násilí proti bezpečnostním složkám.
V polském hlavním městě se shromáždily tisíce farmářů, kteří pálili pneumatiky a házeli petardy, když požadovali zastavení levného dovozu a ekologické předpisy, které prý poškozují jejich živobytí. “Kvůli fyzické agresi vůči policistům ze strany některých protestujících lidí… bylo nutné použít přímé donucovací prostředky,” napsala varšavská policie v příspěvku na X.

Dříve ve středu někteří z demonstrantů nesli a poté spálili rakev s nápisem „farmář, žil 20 let, zabil ho Zelená dohoda“, když se tlačili na ulici před úřadem premiéra, troubili na rohy a drželi polské vlajky. nahoře před pochodem do parlamentu. Televizní záběry ukázaly, že traktory na předměstí Varšavy zastavily vjezd do města a farmáři zablokovali silnice jinde v zemi.

Zemědělci v celé Evropské unii volají po změnách omezení, která na ně uvaluje plán bloku Zelená dohoda v boji proti změně klimatu, a po opětovném zavedení cel na dovoz zemědělských produktů z Ukrajiny, které byly po ruské invazi zrušeny. V Polsku to pro vládu Donalda Tuska vytvořilo křehkou rovnováhu v roce, kdy čelí místním i evropským volbám, protože se snaží řešit obavy zemědělců a zároveň si zachovat pevnou podporu Kyjevu.

Tusk řekl, že narušení trhu nezpůsobily jen zemědělské produkty z Ukrajiny, ale také ty z Ruska a jeho spojence Běloruska. V pondělí uvedl, že Polsko plánuje požádat Evropskou unii o zákaz dovozu zemědělských produktů z Ruska a Běloruska.

Facebook Comments

About A&F

Check Also

Ukrajina směřuje k porážce píše Politico

Víte proč? Málo munice, málo zbraní? Nemá kdo bojovat? Je to mimo jiné proto, že …

Svět okem Raptora 17/24 CZ

V dnešním díle magazínu Svět okem Raptora promluví profesor Zhu Min o spolupráci Číny a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *